iOS 16.4 Yükledikten Sonra Yapmanız Gereken Ayarlar

Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS bildiğiniz üzere 16.4 sürümüne güncellendi. Bu güncellemenin getirdiği yeni özellikleri iOS 16.4 güncellemesi yazısında ele almıştık. iOS 16.4 yükledikten sonra bazı açmanız ve kapatmanız gereken ayarlar var. Bunları bir ele alalım.

Yanıp Sönen Işıkları Soluklaştır

Ekran üzerinde flaş gibi yanıp sönen ışıklar algılandığında sistemin otomatik olarak ekran parlaklığını kısmasını ister misiniz? Bu işlemi iOS 16.4 artık yapabiliyor. Bunun için Ayarlar > Erişebilirlik > Hareket > Yanıp Sönen Işıkları Soluklaştır özelliğini açmanız yeterlidir.

iCloud Web Üzerinden Verilere Erişim

iCloud’da bulunan verilerinize iCloud.com üzerinden erişiyorsanız bu özelliği açmanızı öneriyorum. Ayarlar > iCloud Kimliği > iCloud > iCloud Verilerine Web’de Eriş eğer bu özelliği açmazsanız iCloud.com’da verilerinize erişemezsiniz.

Çağrı Görüşmelerindeki Mikrofon Modları

Operatör üzerinden aramalarda kullanabileceğimiz mikrofon modları iOS 16.4 ile birlikte geldi. Bu özelliği FaceTime aramalarında kullanabiliyorduk. Artık bu özelliği operatör üzerinden yapılan sesli aramalarda da kullanabileceğiz.

Standart: Çağrı sırasında mikrofon üzerinden algılanan sese hiç bir müdahale etmeden iOS 16.4 öncesi sürümlerdeki gibi çağrı sırasında sesinizin gitmesini sağlayan seçenektir.
Ses İzolasyonu: Konuşmacı olarak sesinizin net bir şekilde duyulup diğer seslerin filtrelenmesini istiyorsanız bu modu seçebilirsiniz.
Geniş Spektrum: Konuşmacı olarak sesinizin ve çevrenizdeki tüm seslerin duyulmasını istediğinizde bu modu seçebilirsiniz.

iOS 16.4 Yükledikten Sonra Bunları Yapın

Numara Formatı

iPhone üzerinde görüntülenen numaraların formatında artık seçim imkanı bizim elimizde bulunuyor. Numara görüntülenen numaraların formatında değişiklik yapmak için Ayarlar > Genel > Dil ve Bölge > Sayı Biçimi menüsünü açabilirsiniz. Ben 2. seçeneği kullanmayı tercih ediyorum. Ancak karar sizin.

Klasik Kitap Animasyonunu Seçin

Bir zamanlar iPhone ve iPad modellerinde olan klasik kitap sayfa çevirme animasyonu iOS 16.4 sürümüyle birlikte geri geldi. Bunu kullanabilmek için iPhone’unuza Apple’ın Kitaplar uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Kitaplar uygulamasını açtıktan sonra herhangi bir kitabı açın. Sağ altta bulunan seçenekler tuşuna basın. Ardından Temalar ve Ayarlar buttonuna basın. Karanlık mod buttonunun bir solunda bulunan ikona basın ve ardından Kıvır seçeneğini seçin. Hepimizin özlediği o klasik sayfa geçiş animasyonu karşınızda.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir