Windows Bildirim Sesini Değiştirmek Nasıl Yapılır ?

Windows işletim sistemi kullanan bir bilgisayar kullanıyorsanız bildirim sesinden artık sıkılmış olabilirsiniz. Bu güne kadar hiç denemediğiniz için Windows bildirim sesini değiştirmek nasıl yapılır bilmiyor olabilirsiniz. Bu yazıda Windows işletim sistemini kullanan cihazda bildirim sesi nasıl değiştirilir bunu anlatacağım.

Windows Bildirim Sesini Değiştirmek

Windows bildirim sesini değiştirmek

Bunun için Ayarlar > Kişiselleştirme > Tema > Sesler yolunu izlemeniz gerekmektedir. Sesler butonuna basmayı unutmayın.

windows bildirim sesi
Windows 10 ses değiştirme menüsü

Karşınıza çıkan pencereden Bildirim yazısını bulalım ve ona basalım. Ardından Gözat diyerek yeni bildirim sesini bu programa gösterelim. Maalesef sadece wav uzantılı ses dosyalarını bildirim sesi yapabiliyorsunuz. Bu sebepten dolayı elinizde mp3 formatında bir dosya varsa formatını değiştirmeniz gerekecektir.

Bunun için herhangi bir dönüştürücü programı ya da internetten ücretsiz çevrimiçi bir araç kullanabilirsiniz. Ben işlerin hızlı yürümesi için Online Audio Converter sitesini kullanacağım. Bu web site Türkçe dil desteğine de sahiptir.

mp3 dosyasını seçip istediğimiz kaliteyi seçtikten sonra dönüştür butonuna basarak wav dosyasını bilgisayarımıza indirebilirsiniz. Bunun ardından kaldığımız aşamaya yeniden dönerek dönüştür diyerek indirdiğimiz dosyayı seçebiliriz.

Uygula diyerek değişiklikleri kayıt edebiliriz. Bunun yerine tamam diyerek hem kayıt edip hem de pencereyi kapatabiliriz. Tabi bunu yapmadan önce Test butonuna basarak sesi bir denemenizi öneririm. Eğer istediğiniz ses buysa yeni bildirim sesiniz hayırlı olsun. Sevindirici bildirimler almanız dileğiyle diyerek yazımın son noktasını koyuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir