TCL Güvenilir mi ? TCL Televizyon Alınır mı ?

Ülkemizde artan döviz kurları ve vergi fiyatları nedeniyle teknolojik ürünlerin fiyatları gerçekten artmış bulunmaktadır. Bu durumu fırsat bilen Çin kökenli elektronik cihaz üreticileri tam zamanında doğru stratejiler ile yatırımlarını yaparım Türkiye pazarına girdiler. Bu markaların başını şüphesiz Huawei çekti ve Huawei, Türkiye’de Çin malı cihazlara güvenin az olması tabusunu yıktı diyebilirim. Huawei bu güçlü işi yaptıktan sonra Oppo gibi firmalar da Türkiye pazarına girdi ki Oppo hakkında daha önceden bir blog yazısı yazmıştım. Bu yazı da TCL güvenilir mi sorusunu cevaplamaya yönelik bir yazı olacaktır.

TCL Güvenilir mi ?

TCL marka televizyonlar ülkemize yeni giriş yapmış olsalarda TCL marka televizyonlar çok üzün süredir Avrupa ve Amerika pazarında satıştadır. Aynı zamanda uluslararası fuarlarda stant olarak TCL hiç bir zaman Samsung’un gerisine düşmemiştir.

TCL markasının temelleri 1981 yılına kadar dayanıyor olsa da firma aktif bir şekilde 2008 yılından beri televizyon üretmektedir. Samsung marka televizyonların bir çok parçasını da TCL markası üretmekteydi. Aslında bizim panelleri çok güzel dediğimiz o Samsung marka televizyonların arkasındaki gizli kahramanlardan birisi de TCL’di.

TCL marka akıllı televizyonlar ülkemize Bilkom aracılığıyla geliyor. Bilkom ülkemizde yıllardır hizmet vermekte olan firma ve kendileri merdiven altı bir firma değil. Gelişmiş bir garanti ve servis süreçleri olan gayet iyi iş yapan ve güvenilebilecek bir firmadır.

Omdia’nın 2019 verilerine göre adet bakımından dünyanın en büyük ikinci TV üreticisi olan TCL, aynı zamada Mart – Temmuz 2019’da ABD’nin en çok televizyon satan şirketi olmuştu.

Yani rakamsal olarak TCL gayet başarılı bir firmadır. Ülkemizde de Bilkom güvencesini arkasına aldıktan sonra neden bu televizyonlara güvenilmesin ki ?

Android işletim sistemini kullanan akıllı televizyonlarının fiyatları uygun olursa bence bu televizyonları güvenip alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir