iOS 16.3.1 Güncellemesi Yayınlandı – Sahte Kazalar Düzeltildi

Apple’ın mobil cihazları için belki de en çok övünebileceği şey uzun süreler ve sık bir şekilde yazılım güncelleme desteği vermektir. Bu politikasını hız kesmeden devam ettiren marka iOS 16.3.1 güncellemesi yayınladı. Bu güncelleme iOS 16 destekleyen tüm iPhone modelleri için yayınlandı.

iPhone 14 serisinde bulunan Kaza Algılama özelliği son zamanlarda Acil Servislerin başına çok bela olmuştu. Kayak yaparken iPhone 14 serisinde bulunan hareket sensörleri kaza anına benzeyen hareketler tespit ediyordu. Bu tespit işlemi sonrası kullanıcıya “İyi misiniz?” sorusunu yöneltiyor ancak kullanıcı kayak yapmaktan bu bildirimi fark edemiyordu. iPhone, kullanıcıdan cevap alamayınca Acil Servislere haber veriyordu. Bunun gibi kaza olmayan bir çok sahte vaka yüzünden acil servisler olay yerine gelmişti. iOS 16.3.1 güncellemesi ile bu hatanın önüne geçildi.

iOS 16.3.1 Güncellemesi Yenilikleri

iCloud servisleri zaman zaman yanıt vermiyordu. Bu sebepten dolayı arkaplanda iCloud servislerini kullanan uygulamalarda donmalar ve çökmeler meydana geliyordu. iOS 16.3.1 ile bu hata ortadan kaldırılmış.

Cihazımı Bul yazılımı Siri destekli çalışabilen ve Siri komutları ile kullanılabilen bir yazılımdır. Ancak Siri yanıtlarına Cihazımı Bul zaman zaman yanıt vermiyordu. iOS 16.3.1 güncellemesi ile bu hata ortadan kaldırılmış.

iPhone 14 serisinde bulunan Kaza Algılama özelliğinde iyileştirmeler yapılmış.

iOS 16.3.1 Kimler Yüklemeli

  • iOS 16.3 güncellemesini kurduysanız bu güncellemeyi yüklemelisiniz
  • iPhone 14 serisinde bulunan kaza algılama özelliğini kullanabiliyorsanız bu güncellemeyi yüklemelisiniz
  • iCloud ürün ve hizmetlerini kullanırken problemler yaşıyorsanız bu güncellemeyi yüklemelisiniz
  • Cihazımı Bul özelliğini Siri ile kullanırken hatalar yaşıyorsanız bu güncellemeyi yüklemesiniz

Güncellemeyi iPhone’unuza kurmak için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünü kullanabilirsiniz.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir