Corona Virüsü Mobil Cihaz Sektörü Üzerindeki Etkisi

Çin’de ortaya çıkan Korona Virüsü yokmuş gibi günlük hayatımıza devam ediyoruz. Bir bakıma doğru bir bakış açısı sonuç olarak hep bu virüsü düşünürsek psikolojik olarak takıntılı hale gelebiliriz. Ancak bu virüsün varlığını da unutmamak gerekiyor. Çin’de Korona Virüsüne doğuştan sahip ilk bebek doğdu. Korona Virüsünün ekonomi üzerindeki etkisini Onur Çakır yazmış olduğu bir yazıda ele almıştı. Corona Virüsü mobil cihaz sektörünü de etkilemeye başladı.

Corona Virüsü Mobil Cihaz Sektörü Üzerindeki Etkisi

Corona Virüsü yüzünden Çin’in belli bölgelerindeki üretimler aksıyor. Uzun vadede elde bulunan stoklar tükenecek ve bazı karaborsacılar için büyük bir fırsat doğacak. Her şeyden etkilenen elektronik parça fiyatları elbette bundan da etkilenecektir.

Dünya Mobil Kongresi İptal Edildi

33 yıldır düzenlenen Dünya Mobil Kongresi ilk defa iptal edildi. İspanya’nın Barselona semtinde düzenlenen etkinlik Korona Virüsü yüzünden iptal edildi. Bu iptal edilme açıklamasından önce bazı firmalar kongreye güvenlik sebebi ile takılmayacaklarını belirtmişti.

Mobil Dünya Kongresi için alınan iptal kararı, GSMA CEO’su John Hoffman tarafından yapılan yazılı açıklama ile resmiyet kazandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Barselona’daki güvenlik ve sağlık ortamı göz önüne alındığında GSMA, MWC Barcelona 2020’yi iptal etti. Çünkü koronavirüsü ile ilgili endişeler ve diğer koşulllar GSMA için bu etkinliği gerçekleştirmeyi imkansız hale getirdi.

https://www.haberturk.com/son-dakika-mobil-dunya-kongresi-iptal-edildi-haberler-2581690-teknoloji

Yeni iPhoneların Gelişi Ertelenecek

Mart ayı içerisinde iPhone 9 yani iPhone SE 2 tanıtımı gerçekleştirilecekti. Muhtemelen bu cihazın üretimi de aksayacaktır. Çünkü Apple’ın mobil cihazlar için işlemci üretmiş olduğu semt virüsün komşusu olan bir semttir. Aynı zamanda bu durumdan iPhone 12ler de etkilenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir