Redmi Watch 3 Active İnceleme Videosu

Son zamanlarda büyüyen akıllı saat pazarında emin adımlarla ilerlemek isteyen bir modeli inceleme fırsatı buldum. Bu yazıda Redmi Watch 3 Active inceleme notlarımı paylaşacağım. Aynı zamanda Teknotra YouTube kanalında bu notlara ait videoyu da bulabilirsiniz.

Öncelikle şunu söyleyeyim. Bu akıllı saat modeli yaklaşık 1.600 TL fiyatındadır. İncelerken bu sebepten dolayı çok acımasız olmayacağım. Sonuçta bu fiyat bandında satılmak istenen akıllı bileklik modelleri bulunuyor.

Tasarım:

Tasarım olarak ekranının küçük olmadığını söyleyebilirim. Apple Watch’a göre de hafif bir model. Ancak ben kayışlarını değiştirmenizi öneririm. Kayışları ve bağlantı pinleri kendilerini çok kaliteli hissettirmiyorlar. İnternette bu saat için farklı kayış seçenekleri gördüm. Onlardan birisini almanızı öneririm. 

2 adet renk seçeneği bulunuyor. Şaşırtıcı derece renkler arası fiyat farkı var. Tarzınıza göre doğru rengi almanızı öneririm. 

Redmi Watch 3 Active Özellikleri:

Bu akıllı saati rakiplerinden ayıran en büyük özellik akıllı saat üzerinden Bluetooth ile cep telefonu görüşmesi yapılabiliyor olmasıdır. Bunun yanında kalp ritim takibinin 7/24 yapılabiliyor olması ve uyku tabiki de akıllı bilekliği rakiplerinden ayırıyor.

Bu model kandaki oksijeni ölçebiliyor. Stres ölçümü yapabiliyor. Kolu kaldırınca ekranı uyandırma özelliği var ancak Apple Watch kadar hassas ve hızlı çalışmıyor. 

12 güne varan günlük kullanım hatta yoğun kullanımda 8 güne kadar bekleme süresi katalog verisi olarak gözüküyor. Gerçekçi senaryoda ben en kötü 6 gün en iyi 11 günü gördüm. Apple Watch’a göre bunlar çok iyi değerler. Tabi özellik olarak Apple Watch’a göre çok yetersiz kalabiliyor. Ancak sizin için önemli olan kullanım süresi ise bu cihazı denemenizi öneririm.

Akıllı saatte kamera uygulaması var. Ancak bu kamera Apple Watch’a olduğu gibi iPhone kamerasının gördüğünü akıllı saatin kamerasına direkt yansıtmıyor. Kamera uygulaması sizin için sadece 5 saniyelik bir sayaç başlatıyor. Bunun için de iPhone’dan da kamera uygulamasını açmalısınız. Apple Watch’ta olduğu gibi kamera saatteki uygulama ile açılamıyor. 

Saat üzerinden sadece 1 adet alarm oluşturulabiliyor. Bu alarmlar da iPhone’daki alarm uygulaması ile senkorize edilemiyor. Sayaç da benzer şekilde iPhone iler senkorize şekilde çalışmıyor. Telefonumu bul özelliği zaman zaman çalışmayabiliyor. 

Ekran parlaklığı gayet yeterli. Saat yüzleri de baktığımız zaman aslında gayet yeterliler. Mobil uygulaması da sade ve işlevsel. 

Ekranı çok kaliteli değil ancak günlük kullanım için gayet yeterli bir kalitededir. Uzaktan saate yazılım güncellemeleri kurulabiliyor olması gerçekten büyük avantaj. Şunu da unutmadan söyleyeyim. Saatin dilini değiştirmek için telefonda yüklü olan uygulamanın dilini değiştirmeniz gerekmektedir. 

Menüdeki ikonların altında açıklama yazısı olmaması çok dezavantaj. Ama açıklama yazısı yazılsa bu sefer de bazı menü ikonları için aşağı kaydırmak gerekecek. Bunu bir yazılım güncellemesi ile ekleseler iyi olacak. 

Uzun lafın kısası bu fiyata alınabilecek iPhone ile entegre çalışması en başarılı akıllı saat modeli olabilir. Evet, eksikleri var. Evet, Apple Watch kadar stabil çalışmıyor ancak bu fiyata bence gayet başarılı bir model olmuş.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir