iPhone SE 2 Özellikleri Belli Oldu Adı iPhone 9 Oldu

Bir süre önce söylentileri ortaya atılan ancak uzun süredir kendisinden bir ses seda çıkmayan iPhone modeli hakkında söylentiler yeniden gelmeye başladı. iPhone SE 2 modeli tıpkı iPhone 8’de olduğu gibi tuşlu olarak gelecektir. iPhone SE 2 özellikleri de sızıntı şeklinde internette dolaşıyor.

iPhone SE 2 Özellikleri

iPhone SE 2 piyasada iPhone 9 adı ile belirecektir diye söyleniyor. Sayarken es geçtiğimiz 9 rakamına Apple geri dönmeyi hatırlamış. iPhone X yani 10 sonrası cihazların tasarımı klasik iPhonelardan çok farklı. Bu sebepten dolayı iPhone SE 2’nin ismi de iPhone 9 olarak söylenmesi gayet normaldir.

Düşük bütçeli iPhone modeli yani iPhone SE 2 ya da iPhone 9 ismine sahip modellerin özelliklerine bir bakalım. 148 gram ağırlığında olacak bu modelin boyutları yazının başındaki resimde görebileceğiniz gibidir.

4.7 inç büyüklüğünde alıştığımız bir ekran boyutuna sahiptir. Apple A13 Bionic işlemci cihaza üç verecektir. Bu işlemciyi iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modellerinden tanıyoruz. Gayet başarılı ve güçlü bir işlemcidir. Cihazda 3 GB RAM olacağı ve başlangıç olarak 64 GB dahili hafızaya sahiptir.

2020 yılı içerisinde Mart ayı içerisinde cihazla ilgili tanıtımı yapılacağı söyleniyor. Klasik iPhone tasarımını özleyen Donald Trump da bu habere sevinecektir. Neden sevineceğini bilemiyorsanız iPhone tasarımı ve Donald Trump hakkında bir yazı yazmıştım. Tabiki bu yazı da Twitter üzerinden atılan bir tweetle ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir