Apple Mart Etkinliği 2023 Neler Tanıtılacak ?

İçinde bulunduğumuz ay içerisinde Apple Mart etkinliği 2023 yapılacak. Bu etkinlik beni diğer Apple etkinliklerinden daha fazla heyecanlandırıyor. Bu etkinlikte karşımıza yeni nesil iPhonelar yerine çok daha heyecan verici cihazlar gelecek.

Geçen sene olduğu gibi etkinlikte Apple TV platformu ile ilgili bir bölüm olacaktır. Yeni dizi ve film çekimleri bildiğim kadarıyla devam ediyor. Bu dizi ve filmlerden kesitler gösterilecek ve merak uyandırıcı videolar yayınlanacaktır. Ama biliyorum ki bu videoyu izleyenleri Apple TV platformundan çok Apple cihazları heyecanlandıracaktır.

Yeni Renkleriyle iPhone Modelleri

Bu etkinlikle birlikte iPhone 14 serisine sarı renk seçeneği gelecektir. Bununla beraber iPhone kılıflarına ve Apple Watch kordonlarına da yeni renk seçeneği gelecektir.

Apple VR Headset

Apple VR Headset ile ilgili bir beklenti bir hayli var. Bunun farkındayım ancak bence Mart 2023 etkinliğine bu büyüleyici cihaz yetişmeyecektir. WWDC konferansına doğru ben bu cihazın tanıtılmasını bekliyorum. Zaten bu cihaz ilk tanıtımında son kullanıcılar ile buluşmayacaktır. Bu sebepten dolayı ilk önce bu cihazı geliştiricilere tanıtmak sonrasında son kullanıcılar için cihazı piyasaya sürmek de yanlış bir hamle olmayacaktır.

M2 Çipli iMac

24 inç büyüklüğünde renkleri ile çok hoşuma giden iMac’in M2 çip ile güncellenmesi bekleyişi var. Bu sebepten dolayı martta Apple’ın etkinliği var dediğimde M2 çipli iMacler geliyor diye düşünebilirsiniz. Fakat henüz bu şekilde düşünmek için çok erken. 2023’ün sonundaki etkinliklerde iMac, M2 çip ile güncellenebilir. Hatta bu kadar gecikme olduktan sonra iMac M3 çiple bile gelebilir. Neden gelmesin ki?

Apple Mart Etkinliği 2023 Bu Ay Olacak

Yeni iPad Modelleri

iPad Pro modelleri henüz yeni güncellendiği için orada zaten bir güncelleme beklemiyorum. iPad Mini için sorular alıyorum. Bu cihazın da 2024 yılından önce geleceğini pek düşünmüyorum. Bir ihtimal 2023 yılının sonu da diyebilirim. iPad Air da M1 çip ile yenilenmişti. Bu sebepten dolayı mart etkinliğinde bu tabletin de yenilenmesi çok erken olur.

Mac Studio M2 Ultra

Mac Studio için bir yenilik bekleniyor. Cihazın M2 Ultra çipe kavuşabileceği bir yenilik bekleniyor. Ancak benim tahminimce iMac için M2 çipler pas geçilecekse Mac Studio için de M2 Ultra çip pas geçilecek ve M3 çip ile Mart etkinliğinde değil ancak ilerleyen etkinliklerde bu cihaz karşımıza çıkacaktır. Bu gecikme can sıkacaktır ancak M3 Ultra ile gelen cihaz tam bir canavar olacaktır.

MacBook Air

MacBook Air’ın M3 ile gelmesi gibi bir söylenti var ancak bu söylentinin gerçekleşeceği tarih kesinlikle Mart 2023 olmayacaktır. Apple M serisi çiplerin yenilerinin tanıtılma süresi yaklaşık 1.5 yıl gibi duruyor. Bu sebepten dolayı M3 çipli bir cihazın tanıtılması için çok erken ancak 15 inç büyüklüğünde M2 çipe sahip MacBook Air tanıtılması gayet olasıdır. Sızıntılara göre 15 inç büyüklüğündeki MacBook Air modelinin Nisan 2023 içerisinde piyasada olması yönündeydi. M3 için henüz erken olduğuna göre Mart 2023 etkinliği bu cihaz için çok doğru bir tarih olacaktır.

Mac Pro

Bildiğimiz Mac Pro için henüz Apple Silicone çip desteği bildiğiniz üzere gelmedi. Bu destek nasıl gelir bu etkinlik kapsamında gelir mi? Eğer gelirse nasıl gelir? Apple, Mac Pro için 2 senelik bir zaman sözü vermişti. Bu zaman dilimi artık probleme uğramaya başladı. Modüler bir yapı olur mu dersiniz?

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir