Apple İçin Yeni Para Kazanma Yöntemleri

Apple cihazlarının piyasadaki rakiplerine nazaran çok daha pahalı olduğunu zaten herkes kabul ediyor. Apple İçin Yeni Para Kazanma Yöntemleri konusunda iyileştirme her firmada olduğu gibi yapmak istiyor. Ancak bu konuyla ilgili internette çok fazla dedikodu var. Bunların hangileri doğru hangileri yanlış bir bakalım.

İnternette gördüğüm kadarıyla iMessage’da onaylı bir kullanıcı olabilmek için mavi tik geleceği yönünde söylentiler var. Bu tamamiyle gerçek olamayacak bir durum, en azından şimdilik. Twitter ve Instagram gibi sosyal medyalarda mavi tik olayı gerçekleşti. Evet, bunun bilincindeyim ancak iMessage ile bu sosyal medya platformlarının çok farkı bulunuyor.

iPhone 15 Fiyatında Artış

Çip krizi ya da tüm modellere dinamik adanın gelişi bahane edilerek 2023 yılında tanıtılacak olan iPhone serisinin ben fiyatının normalden daha fazla olmasını bekliyorum. Amerika’da artan fiyatlar zaten ülkemize misli misli dönecektir.

iPhone Ultra Modeli

Kimisine göre iPhone 15 kimisine göre iPhone 16 serisi ile gelecek bu cihaz Apple’ın parasal anlamda şov yapacağı bir cihaz olacak. iPhone Ultra üzerinde Apple ciddi anlamda çalışıyor. Pro Max cihazının üzerinde konumlandırılacak bu model özellikleri ve fiyatı ile tüm modellerden ayrılacaktır. Cihazın özellikleri hakkında henüz konuşmak için erken. Ancak bu cihazda Ultra sıfatını hak eden ya tasarımı olacak ya da özellikleri olacaktır. Bu cihazdaki Ultra sıfatı yüzünden herkes bu cihazı almak isteyecek ve bu cihaz diğer tüm modellerden çok daha pahalı olacaktır.

Android Üzerinde Çalışan iMessage

Firma lansmanlarının birinde Android işletim sistemini kullanan bir cihazda iMessage çalıştığını göstermişti. Üstelik bu Android cihazdan bir Apple cihazına mesaj da göndermişti. Muhtemelen bu uygulama ücretsiz bir şekilde Android kullanıcılarına yayınlanacaktır. Ancak Android kullanıcıları için memoji gibi çeşitli özellikleri eğer Apple ücretli bir şekilde kullanıma sunarsa hiç şaşırmam.

Android Üzerinden FaceTime

Bildiğiniz üzere Android ya da Windows işletim sistemini kullanan cihazlardan FaceTime grup aramalarına dahil olabiliyoruz. FaceTime ve iMessage gibi Apple servislerinin ne kadar güvenlikli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu sebepten dolayı FaceTime’ın Android işletim sistemi kullanan cihazlara tam donanımlı bir şekilde küçük ücret karşılığında gelmesine ben gene hiç şaşırmam.

Apple İçin Yeni Para Kazanma Yöntemleri

Uygun Fiyatlı AirPods

Apple ürünlerini genellikle ucuz olmazlar. Bunu en basit iPhone ve iPad kılıflarından da rahatlıkla anlayabiliriz. Bu kılıflar istenilen ücretleri hak edecek kadar kaliteliler mi? iPhonelar’ın kutu içerisinden kulaklıklar çıktı. 3.5 mm jack girişi çeşitli bahaneler ile ortadan kaldırıldı. Apple, tüm bu hamleler ile kullanıcılara ekstra AirPods masrafı çıkartmak istedi. Ancak AirPodslar da çok uygun fiyatlı değiller. Bu sebepten dolayı Apple, 100$’ın altında bir fiyat etiketine sahip (muhtemelen 99$) AirPods üretebilir. Tabiki havalı bir çok AirPods özelliği bu cihazda olmayabilir ancak Apple için iyi bir gelir kaynağı olabilir.

iPhone SE 4

Uygun fiyatlı bir iPhone modelleri bildiğiniz üzere SE serisi ile karşımıza çıkıyor. iPhone SE 4 özellikleri belli oluyor diye bir video paylaşmıştık. Ancak bu akıllı cep telefonu karşımıza 2023 yılında değil 2024 yılında çıkacak gözüküyor.

12 inç MacBook

12 inç büyüklüğünde MacBook modelinin yenilenerek karşımıza çıkması gündemde. Gerçekten bu yeni cihaz karşımıza çıkacak mı bilemiyorum ancak Apple’ın bu cihaz üzerinde çalıştığı biliniyor. Eğer bu cihaz karşımıza çıkarsa fiyat olarak biraz daha uygun olacaktır. Bu sebepten dolayı karşımıza M1 çip ile gelebilir çok yeni bir çip ile gelmez.

Yeni iCloud Seçenekleri

Apple’ın ücretsiz olarak vermiş olduğu 5 GB’lık depolama alanı hiç bir şeye yaramıyor. Hiç vermese daha iyi diyeceğim ancak bilerek bu kadar az veriyor ki hemen dolsun ve iPhone uyarı versin diye. İlk olarak 5 GB’ın artması gerekiyor. Onun haricinde iCloud içerisinde bulunan E-Postamı Gizle ya da çeşitli diğer güvenlik özelliklerinin ek ücrete dönmesi ve bu özellikler ek ücrete dönünce iCloud Saklama Alanı ücretlerinde bir güncellemeye gidilmesi gerekliliği ortaya doğuyor.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir