AirPods 3 İnceleme Videosu – AirPods 3 Uzun Kullanım Testi

Apple tarafından 4.2999 TL’ye satılmaktan olan AirPods 3 uzun kullanım testi sonuçları ne alemde? AirPods 3 inceleme videosu:

Tasarım

AirPods 3 yapısı itibariyle kaliteli bir müzik dinlemek için tasarlanmaktan çok gündelik ihtiyaçları kablosuz bir şekilde rahatça karşılamayı amaçlayan bir cihazdır. Hal böyle olunca taşınabilirlik önemli bir rol oynuyor. Ve bence bu cihazın şarj kutusu boyutları ve ağırlığı itibariyle mobilite konusunda başarılı.

Şarj kutusunun USB-C yerine Lightning portu ile gelmesi biraz şikayet alıyor. Bunun farkındayım ancak AirPods alan kişinin bir iPhone’u olur. Bu sebepten dolayı bu cihazın Lightning ile şarj olması hamlesini ben son derece mantıklı buluyorum.

Kulaklığın şarj kutusunun materyali olan plastik günlük hayattaki ufak tefek düşmeleri tolare edebiliyor. Fakat kılcal çizikler konusunda gerçekten çok başarısız. Şarj kutusunu kılıf ile kullansanız bile bu kutu çizilebiliyor. AirPods’un önceki nesillerinde de bu durumu yaşıyorduk.

Bu kulaklığı kulak içi bir kulaklık olmadığını unutmayın. Kulak içi silikonlu bir yapıda bu cihaz gelmediği için ses kalitesi ve ses yalıtımı konusunda AirPods Pro’ya göre daha başarısız olabiliyor. Ancak özellikle esneme ve yemek yeme esnasında kulak içi olmamasının beğeniyorum. Daha önceden kulak içi bir kulaklık kullandıysanız demek istediğimi daha rahat anlayacaksınız. AirPods Pro, Beats’in modelleri veya AirPods 3 arasında kaldıysanız bu farkı test edebileceğiniz uygun fiyatlı kulaklıkları bir deneyin derim.

Müzik Kalitesi ve Özellikleri

Şunu çok net bir şekilde söyleyebilirim: Çok kaliteli bir şekilde müzik dinlemeyeceksiniz. Sıradan kablolu bir kulaklığın ses kalitesinin üzerinde dinleyeceğiniz kesin. Ancak bu fiyat bandında müzik dinlerken yüzünüzü daha fazla güldürecek kulaklıkların olduğu da kesin.

AirPods 3 İnceleme

Şu da kesin: Bu fiyata Apple ekosisteminin bir ürününü alıyorsunuz. Mobilite ve Apple cihazları ile uyumu son derece başarılı, güncellemeler ile yeni özelliklere sahip olabilen bir cihaz alıyorsunuz. Eğer bu kulaklığı günlük yaşam ve müzik dinlemek için alıyorsanız evet, alın. Ama bu kulaklığı sadece müzik dinlemek için ben alıyorum derseniz farklı bir kulaklığı tercih etmekte fayda var.

Aktif Gürültü Engelleyici özelliği bu cihazda olmadığı için bu kadar para verdiğinize gürültülü bir ortamdayken pişman olabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarında bu durumu zaman zaman yaşıyorum. Hatta Beats ya da başka markaların bu fiyatlardaki Aktif Gürültü Engelleyici özelliği olan kulaklıklarını mı tercih etseydim diye düşünüyorum. Ancak kulak içi kulaklığı sevmiyorum. Bu sebepten dolayı kafa üstü ya da kulak içi olmadıktan sonra Aktif Gürültü Engelleyici çok verimli bir şekilde çalışamaz diyerek kendimi avutuyorum.

Uzamsal ses özelliği sayesinde başınızı çevirdiğiniz noktaya göre sesin yönünü değiştirebiliyor. Müzik dinlerken genelde bu özelliği kullanmasam da oyun oynarken ya da film izlerken zaman zaman bu özelliği zevk için açtığım oluyor. Bu özellik çok başarılı mı? Yeterince başarılı ancak AirPods Max bu konuda çok daha iyiydi. Bunun nedeni de muhtemelen yalıtım konusunda Max’in daha iyi olması diye düşünüyorum.

Adaptif ekolayzer her uygulamada desteklemiyor gibi geldi.

Çift mikrofon sayesinde telefon görüşmesi ve ses kaydında nispeten başarılı bir model diyebilirim. Kapalı mekanda güzel işler yapabiliyor. Ancak açık mekanda bazen başarısız kalabiliyor. Bunu zaten kanaldaki videoda rahatça dinleyebilirsiniz.

Sıkma ile olan kontrollere bir türlü alışamadım. 2. nesil AirPods’umdaki kontrolcüleri bana çok daha rahat geliyordu özellikle de spor esnasında.

Batarya Kullanımı

Tek şarj ile 4 saate varan konuşma ve 6 saate varan dinleme süresi deniyor. Bu rakamları gerçekten kulaklığı ilk aldığınızda görebiliyorsunuz. Fakat kulaklığın bataryası çabuk ölüyor diyebilirim. Bu durumu AirPods 2. nesil kulaklığımda da yaşamıştım.

Genelde çok uzun telefon görüşmelerinde tek kulaklığı takıyorum. Diğerini şarj ünitesine bırakıyorum sonra diğerini takıyorum şeklinde ilerlediğim oluyor.

Fiyatlandırma

AirPods 3’ü satın almak için karşınıza 2 farklı seçenek çıkıyor. Bunlardan birisi MagSafe destekli şarj kutusu diğer MagSafe desteklemeyen şarj kutusu. Aralarında 200 TL’lik bir fark bulunuyor. Burada cevaplamanız gereken soru şu: kulaklığın şarj kutusunu kablosuz olarak şarj edecek misiniz?

Herhangi bir kampanya ya da indirim yakalamadıysanız 4.200 TL’lik bir kulaklıktan bahsediyoruz. Bu sebepten dolayı beklentilerim biraz yüksek olacak gibi oluyor. Sonrasında 4.000 TL bandındaki kulaklıklara bakıyorum ve diyorum ki ah şu döviz kuru ve vergilendirmeler… Eskiden 4.000 TL’ye neler alırdık neler.

Eğer Apple ekosisteminin bir parçası olduysanız. Apple’ın herhangi bir ürününü kullanıyorsanız ya da birden fazla ürününü kullanıyorsanız bağlantı konusunda AirPods 3 size çok büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Sırf bu yüzden bile AirPods almayı düşünün derim.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir