AirPods Windows Bağlamak ve Kullanmak Nasıl Yapılır ?

Apple’ın full kablosuz kulaklığı AirPods serisi cihazlar iPhone ve iPad dışı cihazlar ile kullanımda problem yaşatır mı konusunda her zaman akıllarda soru işareti üretiyor. Bu durumun en büyük suçlusu Apple diyeceğim ancak bu konuya detaylı bir şekilde daha sonra deyineceğim. Şimdiki konumuz AirPods Windows bağlamak nasıl yapılır ?

AirPods Windows Bağlamak Adımları

Eğer kullanmakta olduğunuz Windows cihazınızın Bluetooth modülü varsa ilk adımı atlayabilirsiniz. Ancak bir masaüstü Windows bilgisayar kullanıyorsanız AirPods uyumlu bir Bluetooth aparatı almanız gerekmektedir.

İlk adım biraz riskli bir adımdır. USB Bluetooth dongle almanız gerekiyor. Bluetooth 2 veya 3 gibi eski nesil bir USB dongle kesinlikle almayın. Burada yaşamış olduğum bir anıyı sizinle paylaşmak istiyorum. CSR V4.0 yazan en ucuz model USB Bluetooth Dongle piyasada bulunan en ucuz modeldir. Elime 2 adet bu cihazdan geldi. Her ikisi de internetten farklı zamanlarda alınmış cihazlardı. Bunlardan birisi ile AirPods’u bilgisayara bağlayamadım. Bağlantı kurulamadı hatası aldım ancak diğerinde direk bağladım. Her ne yaptıysam ilk dongleda AirPods’u bağlayamadım.

1 adet USB Dongle aldığınızı varsayıyorum. İkinci olarak bu cihazı bilgisayarınıza bağlayın. Windows 10 kullanıyorsanız driver kurulumu otomatik olarak gerçekleşecektir. Eğer Windows 10 kullanmıyorsanız internetten driver indirmeniz gerekebilir.

bluetooth ve diğer cihazlar
Bluetooth ve Diğer Cihazlar olarak belirtilen ayarlara bilgisayarınızdan girin.
Windows bluetooth açmak
Bluetooth kapalıysa açalım ve ardından Bluetooth Cihazı ekle butonuna basalım.
airpods windows 10
Açılan pencerede AirPods cihazı görene kadar bekleyelim ve ekranda AirPods’u görünce onu seçelim.

Almış olduğunuz dongle çalışacak mı çalışmayacak mı bu aşamada belli olacaktır. Eğer cihaza başarıyla bağlanabilirseniz şanslısınız. Ancak cihaza bağlanamadı gibi hatalar alıyorsanız maalesef şansınız çok az. Bir kaç deneme sonrası yine bağlanamazsanız elinizdeki dongle AirPods desteklemiyor demektir.

Windows 10 AirPods Kullanmak

Ses başarıyla gelmektedir. Cihazın mikrofonu yapmış olduğum testlerde idare eder bir sonuç verdi. Ses karşı tarafa gidiyor ancak biraz boğuk bir şekilde sanki nezleymişim de burnum tıkalıymış gibi gidiyor.

Ek bilgi olarak olarak şunu da belirtmek isterim de AirPods aynı zamanda Apple TV ve Android cihazlarla da çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir