AirPods Android Uyumu Çok Başarılı Gerçekten

AirPods ve Android uyumu diyince bir çoğunuz çalışır mı ya diyorsunuzdur. Başlığın büyük bir ironi içerdiğini düşünüyorsunuzdur ancak ben çok ciddiyim. Bu yazıyı okuyan kitleyi 3 olaya göre gruplayacağım. Amacım bölücülük falan değildir. İlk grup “Çalışmaz yeaaağğğhh” diyenler, ikinci grup “AirPods Android cihazlarda çalışır ancak problemler yaşarsın” ve üçüncü grup da “AirPods Android cihazlarda tıpkı iOS gibi çalışır” diyenlerdir.

AirPods Android Cihazlarda Çalışmaz

İlk düşünce grubunu ele alıyorum. Bu şekilde düşünen kişilere hiç bir lafım yok çünkü onları bu hale getiren Apple’dır. Apple, az utan da gel kardeşim! Psikolojimizi bozdun ya ! Sektörde monopoli olma sevdan ve izlediğin bazı ticari taktikler yüzünden Apple aksesuarları sadece Apple cihazları ile çalışır diye düşünen bir kitle oluşturdun, farkında mısın? Arkadaşlar korkmayın, AirPods Android cihazlarda herhangi bir ek yazılım gereksinimi duymadan çalışıyor. Standart bir Bluetooth kulaklık gibi çalışıyor. Bluetooth üzerinden kulaklığı cihaza bağlıyorsunuz ve sorunsuzca arama yapabiliyorsunuz ya da medya dinleyebiliyorsunuz.

İkinci Kitle

İkinci kitle gibi düşünenler, size de herhangi bir lafım yok. Zira sizin de bu şekilde düşünmenizin sebebi Apple ve para kazanma metotlarıdır. AirPods temelinde Bluetooth özellikli bir kulaklık olduğu için Android ile kullanım sırasında bir problem yaşamazsınız. Ancak bağlantı hızı iPhone ile olduğu kadar hızlı değildir. Kulaklığın birini çıkarınca müziğin durması gibi AirPods’u diğer kulaklıklardan ayıran özellikleri kullanmak için 3. parti yazılımlar kurmalısınız. Ancak klasik bir Bluetooth kulaklık olarak Android cihazlarda kesintisiz ve ses problemi olmadan cihazı kullanabilirsiniz.

airpods-google-play-store

Üçüncü Kitle

İşte bu kitleye bir sözüm var! Siz çok kralsınız. Android cihazlarda her türlü şeyin yapabileceğinin bilincinde ya da Apple’ın yazılım ile yaptığı oyunlar ve çeşitli ticari taktiklerinin farkındasınız. Sizi tebrik ediyorum. Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz çeşitli 3. parti uygulamalar ile AirPods’unuzun tüm özelliklerini kullanabilirsiniz. Hatta iPhone cihazlarında kulaklıkta bulunmayan özellikleri bile kulaklığa katabilirsiniz.

AirPods Pro Testimizi okumak için

Bildiğiniz üzere Windows cihazlarla ve Apple TV ile çalışmaktadır.

3 thoughts on “AirPods Android Uyumu Çok Başarılı Gerçekten

  1. aır pods pro satın aldım samsung s 8 telefonla kullanmak istiyorum bağlantıda sorun yok ancak bir kaç saniyede bir kesilip tekrar bağlanıyor hiç bir yere temas etmede,bu konuda bir bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum.

  2. airpods 2 var bende xiaomi mi note 10 lite ile kullanıyorum gayet düşük ses ve ses kalitesi çok iyi değil tizlerde bozulabiliyor apple telefonlardaki gibi çalışmıyor baya baya kötü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir