iPhonelarda Aynı Anda Ön Kamera ile Video Çekmek

Bildiğiniz üzere çok kamera lensli akıllı cep telefonu furyasına Apple marka akıllı cep telefonları da katıldı. İlk olarak iPhone X ile karşımıza 2 kameralı olarak çıkan iPhone modelleri bu cihazın ardından XS ile 2 kamera, 11 ile 2 kamera ve iPhone 11 Pro ile 3 kameralı olarak karşımıza geldi. Tüm bu cihazların şüphesiz birer de ön kamerası bulunmaktadır. Tüm bu kameraları kullanıcı aynı anda kullanamıyor olsa da yazılımlar tüm bu kameraları aynı anda kullanabilmektedir. DoubleTake by Filmic Pro adındaki yazılım sayesinde iPhone aynı anda ön kamera ile video çekmek mümkün hale geldi (kullanıcı için).

iOS 13 ve Sonrası iPhonelarda Aynı Anda Ön Kamera ile Video Çekmek

Bu özellikle cihazı kullanan YouTuberlar için büyük iş görecek bir özellik diyebilirim. App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulama ile cihazda bulunan tüm kameraları aynı anda aktive edip video kaydına başlayabiliyorsunuz. iPhone X ve sonrası bir cihaz kullanıyor olsam mağazadan kesin indireceğim bir uygulama olurdu.

Ekranı ikiye ya da dörde bölerek aynı anda videolar kaydedebileceğiniz için video içinde video özelliği ile bir kamerayı büyük tutup diğerini ekranın bir kenarında küçük bir şekilde gösterebilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde hiç bir sahneyi kaçırmadan güzel videolar ortaya çıkacağından eminim. Birden fazla kamera ile yapılan videoları tek bir cihazla yapmak, hoşuma gitti bu fikir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir