Apple TV AirPods Bağlamak Nasıl Yapılır ?

Apple’ın görüntü cihazları için üretmiş olduğu medya oynatıcıya Apple’ın AirPods serisi kulaklıkları ya da bir Bluetooth kulaklığı nasıl bağlarız onu adım adım anlatacağım. Gerçi Apple TV’ye bir medya oynatıcı demek hakaret olur ancak çok kaba bir tanımla öyle bir cihaz. Sonuç olarak cihazın içerisinde çok iyi bir işletim sistemi ve çok güçlü bir işlemci bulunuyor. Aynı zamanda cihazın yaptıkları şeyler de sıradan medya oynatıcıların yapabileceği cinsten değil. Her neyse Apple TV AirPods bağlamak nasıl yapılır bir bakalım.

Apple TV AirPods Bağlamak Adımları

Bluetooth kulaklığınızın arama modunu açın. Eğer AirPods’unuz Apple kimliğiniz ile eşleşmiş ise bunu yapmanıza gerek yok. AirPods için bu modu butona uzun basarak açabilirsiniz. Eğer lediniz beyaz renge döndüyse başardınız demektir. Geri kalan işlemleri Apple TV üzerinden devam edelim.

airpods bluetooth bağlamak

Apple TV kumandası ya da kontrolcüsüyle cihazın Ayarlar menüsünü açın. Ayarlardan Kumandalar ve Aygıtlar seçeneğine basın.

apple tv ayarlar

Ardından açılan menüden Diğer Aygıtlar sekmesinin altında bulunan Bluetooth seçeneğine basın.

airpods kumandalar ve aygıtlar

Burada Apple kimliğinize kayıt edilen Bluetooth cihazlarını görebilirsiniz. Aynı zamanda çevrenizde bulunan Bluetooth cihazlarını da görebiliyorsunuz. Bağlamak istediğiniz kulaklığı buradan seçin. Ardından cihazın yanında Bağlı yazısını göreceksiniz.

Apple TV Airpods

İşlem tamamdır. Bu yöntem ile istediğiniz marka model bluetooth kulaklığı Apple TV cihazınıza bağlayabilirsiniz. Apple TV kontrolcüsü ile kulaklığınızın ses seviyesini kontrolcüde bulunan ses tuşları ile kontrol edebilirsiniz.

İyi eğlenceler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir