Elmadan Haberler 3 – iPhone SE 4 İptal Edildi – Üretim Vietnam’da

Elmadan haberler 3 içerisindeki gündem şu şekildedir:

Apple TV Android Akıllı Cep Telefonu ve Tabletlere Geliyor

Apple TV karşımıza güzel dizi ve filmler ile gelen bir diğer platform olmuştu. apple ekosistemi dışında Apple TV’nin mobil uygulaması Android ve diğer işletim sistemini kullanan akıllı televizyonlar için yayınlanmıştı. Atılan tweetlere göre Apple TV uygulaması Android akıllı cep telefonu ve Android tabletlere de geliyor. Çok yerinde bir hamle olmuş. Apple’ın bu hamlesi sayesinde mobil uygulama ile daha fazla kullanıcıya erişme olasılığı artmış. Bu sayede Apple kendi cihazlarını satmadığı kullanıcılardan da servislerini satarak para kazanabilecek.

iPhone SE 2023 İptal Edilebilir

Bildiğiniz üzere SE modelleri 2 yılda 1 tanıtılıyor. Bu konu hakkında çok fazla yorumu iPhone SE 2023 videosunu yayınladığımda almıştım. Ming-Chi Kuo‘nun yayımladığı rapora göre bu yorumu yapan herkes haklı çıkacak gibi duruyor. iPhone SE 3’ün çok başarılı olamaması ve henüz sektörün bu cihaza hazır olmaması nedeniyle iPhone SE 3’ün çıkışı 2024 yılına ertelenebilir ya da tamamen iptal olabilir.

Apple Kendin Onar Programı

Şimdilik sadece ABD içerisinde hizmete girmiş olan Apple Kendin Onar programına Mac masaüstü bilgisayarlar da dahil edildi. Bu hizmet karşılığında Apple size orijinal yedek parçalar, araçlar ve kılavuzlar sunuyor. iPhone için bu hizmet Amerika dışında Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, İspanya, İsveç ve İngiltere’de verilmeye başlandı. Bu hizmet kapsamında Apple’ın web sitesinden yedek parça ve bu yedek parçaları cihazınıza takmak için gerekli kit ve kılavuzlar edinebiliyorsunuz.

Apple’ın bu hizmetini kapsayan cihazlar:

  • iPhone SE
  • iPhone 12
  • iPhone 13
  • M1 MacBook Air
  • M1 MacBook Pro
  • M1 Mac mini
  • M1 iMac
  • Studio Display 
  • Mac Studio

iOS 16.1.2 İmzaları Durduruldu

13 Aralık 2022 tarihinde bildiğiniz üzere iOS 16.2 güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleme Apple Music Karaoke gibi özellikleri bildiğiniz üzere beraberinde getiriyordu. Apple, güvenlik nedenleriyle eski sürüm işletim sistemlerine kullanıcıların dönüşünü engelliyor. Bu kapsamda artık kullanıcılar iOS 16.1.2 sürümüne geçiş yapamayacak.

Vietnam’da Macbook Üretimi Başlayacak

Amerika ve Çin arasındaki olaylar nedeniyle mi yoksa firma tedarik konusunda tek bir ülkeye bağlı kalmak istemediği için mi bilmiyorum ancak gelecek yıl itibariyle Vietnam’da MacBook üretimine başlanacak. Tabiki de Apple’a bu konuda Foxconn yardımcı olacak. Bunun aksi bir durum düşünülebilir mi?

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir