AirPods Pro Testi – İlk İzlenimler ve İnceleme

Apple’ın yeni kulaklığı ülkemizde satışa sunuldu. İnternet üzerinden ön sipariş verenler bu gün yarın kulaklığına kavuşurlar. Benim sabırsız kuzenim gibi olanlar ise uyanır uyanmaz soluğu Apple Store’da alırlar. Kuzenim Murat Demir sağolsun hızlı bir şekilde AirPods Pro testi yapabilme fırsatı bulduk. Zorlu Center’da bulunan Apple Store’da ilk satılan AirPods Pro elimizde.

AirPods Pro Türkiye

AirPods Pro Testi

Bu kulaklığı karşılaştırırken 3. Nesil Beats Studio ve AirPods 1. nesili baz alacağız. Çünkü kuzenim bu 2 kulaklığı çok uzun süreler kullandık ve artık kulağımız bunlara alıştı. Benim AirPods 2. nesil kablosuz şarj cihazım ile karşılaştırmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Zaten 1. nesil ile 2. nesil arasında az ses kalitesi dışında bir fark bulunmuyor.

AirPods Pro İnceleme

Tasarım: İlk olarak şunu söylemek istiyorum. Bizim kablosuz fön makinemiz kablosuz bir kulak çöpüne dönüşmüş durumdadır. Kulaklığa eklenen silikon aparatlar hiç rahat değil. İşin aslında kulağı acıtmıyor ancak AirPods’da olmayan bu yapı çok rahatsız ediyor. Kulak içi yapısına bürünen bu kulaklık alışmadığımız için çok rahatsız etti.

AirPods Pro iPhone Bağlamak

AirPods Pro yerine standart bir kulak içi kulaklık alsak da muhtemelen bu rahatsızlığı hissedecektik. Bu kulaklık tipi bizim kulağımızın alışık olmadığı türden. Biz son derece hafif ve rahat AirPodslara alışmıştık. AirPods Pro ağırlaşmamış en azından çok etkilemedi ağırlık konusunda. 3 uçtan hangisini takarsak takalım alışmadığımız için bu silikonlar bizi rahatsız etti.

AirPods ve AirPods Pro Karşılaştırma

AirPods Pro Silikon Uçları Rahatsız Edici

Kulaklık seçimi için Apple’ın bize sunmuş olduğu kulaklık ucu seçme özelliği gayet başarılı çalışıyor. Biz kulağımızın rahat ettiği ucu seçmeye özen gösterip seçtiğimiz kulaklık ucunu bizim için o mod da seçti. Modu bilmeyenler için hızlıca açıklayayım. Denemek için taktığınız kulaklık ucu ile kulaklık size ses veriyor. Eğer bu sesi kulaklığın mikrofonu duyarsa yanlış kulaklık ucunu seçtiğinizi söylüyor.

AirPods Pro Uç Seçimi

Kutusu ağırlık olarak pek değişmemiş gibi geldi. Ancak kutunun genişleyen tasarımına henüz alışamadık. Buna da gün geçtikçe alışırız diye düşünüyorum.

AirPods vs AirPods Pro

Ses Yalıtımı: Kulaklığın en göze çarpan özelliği ses yalıtımı gayet başarılıdır. Alışveriş merkezi ve sokakta yaptığımız gürültü testlerinden başarılı bir not aldı. Silikonlu yapısı sayesinde ses yalıtımı özelliğini açmadan da bir hayli sesi azaltıyor diyebilirim. Zaten bunun için şeffaf modu oluşturdular diye düşünüyorum. Kendileri de bu durumun farkındadır. Sessiz ortamda Acitve Noise Cancelling‘in yaratmış olduğu o rahatsız sesi bu kulaklıkta duyamadık. Bu bizi sevindirdi.

AirPods Pro Kutu İçeriği

Ses Kalitesi: AirPods 1 ve AirPods 2’ye göre ses kalitesi pek farklı diyemem. Ancak çok ufak bir ilerleme var netlik ve akustik açısından. Bu ilerlemeyi yalıtım ile destekleyince insana psikolojik olarak ses kalitesi çok artmış dedirtse de bizce pek bir fark yok. Kulak içi kulaklık olmasına rağmen hala Beats Studio 3 seviye erişememiş. Zaten bir kaç sene daha erişebileceğini düşünmüyorum.

AirPods Pro Testi Sonuçları: AirPods Pro alınır mı ?

AirPodsunuz varsa, dışarıdan ses duymak sizi rahatsız etmiyor ise veya sesi sona kadar açıp sesin karışık gelmesine razı olarak dış sesi örtbas ediyorsanız AirPods Pro’ya geçmenize gerek yok.

Sıfırdan AirPods alacaksanız ve bütçeniz uygunsa, kulak içi kulaklığa alışıksanız alabileceğiniz bir modeldir.

Beats Studio 3 gibi modeller ile karşılaştırıyorsanız:

Kaliteli bir kulak üstü kulaklık ses kalitesinde AirPods Pro’yu parçalayabilir. Ancak siz kulaklığı uzun süre takacaksanız, spor yapıyorsanız ve taşıma sizin için öncelikli ise AirPods Pro kazanacaktır.

Kuzen teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir