Nike Run Club – Mobil Uygulama Tavsiyesi

Koşu sporu ile uğraşıyor ya da uğraşmaya başlıyorsanız kesinlikle akıllı cep telefonunuzda olmasını tavsiye ettiğim uygulama Nike Run Club uygulamasıdır. Uygulama iOS ve Android işletim sistemi kullanan cihazlarda da çalışmaktadır.

Nike Run Club Koşu Takibi

Kullanmakta olduğunuz cihazın GPS özelliğini kullanarak koşu sırasında uygulama sizi takip etmektedir. Takip sırasında anlık ve ortalama adım izinizi görebilirsiniz. Yükseklik ve mesafe gibi bilgileri de koşu sırasında ve koşu sonrasında görebilirsiniz. Koşu sırasında benim gibi telefonu kol bandı ile kolunuza takıyorsanız ekranı görmeniz biraz zorlaşacaktır. Bu işin önüne geçebilmek için Nike Run Club uygulaması sesli asistan çözümünü getirmiştir. Koşu ayarları ve genel ayarlardan tercihlerini değiştirebileceğiniz bu sesli asistan size tanımladığınız aralıklarda sesli geri bildirim vermektedir. Sesli geri bildirimlerde seçtiğiniz bilgileri duyabilirsiniz. Sesli geri bildirimin ses tercihini bay ve bayan olarak da değiştirebilirsiniz.

Nike-Run-Club-antrenör

Antrenör İle Koşular

Uygulamanın bana göre en güzel özelliklerinden birisi antrenördür. Antrenör size hedefinize uygun planlar oluşturmaktadır. Bu planlar doğrultusunda size hız, performans değerlendirme ve güç koşusu gibi çeşitli tiplerde koşu sunmaktadır. Bu koşuların mesafe ve süre değerleri sizin koşularınıza göre güncellenmektedir. Yani tamami ile size özel oluşturulmuş planlar ortaya çıkmaktadır. Yapacağınız koşuya özel sesli asistan motivasyon cümleleri kurmaktadır. Bu cümleler ne işe yarayacak demeyin ilerleyen mesafelerde bu cümleler suratınızda gülümsemeye sebep olacak ve düşen temponuzu arttırmanızı sağlayacaktır.

Arkadaşlar Arası Sıralama

Günümüzün en büyük problemi olan sosyalliğe de uygulama kendince bir çözüm bulmuş. Uygulama içerisinde arkadaş ekleyebiliyorsunuz. Bu arkadaşları uygulama sosyal medya hesaplarından çekebilmektedir. Arkadaşlar arası sıralama ve yarışlar sayesinde kendinizi çok daha motive edebilirsiniz. Benim Onur Çakır’a sataştığım gibi siz de kendi arkadaşlarınıza sataşabilirsiniz.

Uygulama İndirme Bağlantıları

Android işletim sistemi kullanan cihazlar için

iOS işletim sistemi kullanan cihazlar için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir