Oppo Güvenilir mi ? Oppo Markası Nereden Çıktı ?

Son zamanlarda Sıla ile reklamlarını televizyonlarda gördüğümüz Oppo nereden çıktı ? Oppo markası Türk kullanıcılarına yabancı bir markadır. Türk kamuoyu bu markayı daha önce pek duymadığı için kafasında ilk oluşan soru Oppo güvenilir mi oldu.

Global Pazarda Oppo Güvenilir mi ?

Ülkemizde Oppo markasını ilk defa duyuluyor gibi olsa da Oppo global pazarda eski bir markadır. Oppo Electronics 2004 yılında kurulmuş Çinli bir şirkettir. Çinli dediğimde eskiden korkuyordunuz ancak şimdi pek umursamadınız değil mi ? Bu konuda muhtemelen Huawei’in büyük bir payı var diye düşünüyorum.

Peki markanın pahalı akıllı cep telefonu Oppo Find X2 alınır mı ?

MP3 çalarlar ile global pazarda büyük işler başaran Oppo, diğer Çinli üreticilere göre biraz daha pahalı bir fiyat bandına sahiptir. Bunun en büyük sebebi Oppo’nun cihazlarında kullanmış olduğu büyük yeniliklerdir.

Markanın Çinli olmasına şaşırmadınız ancak Çinli bir marka için isminin söylenmesi biraz kolay değil mi ? Marka 100 farklı dilde bu ismi bulurken çalışma yapmış. Marka bu kelimenin kötü bir anlama gelmediğinden emin olduktan sonra söylenmesi kolay diye bu ismi seçmiştir. 2001 yılında bu isim tescillenmiştir.

Markanın arkasında BBK Electronics bulunmaktadır. Çin’de 1995 yılında kurulmuş en büyük elektronik üreticilerinden birisidir.

Çinli olup batıyı kopyalamak yerine kendi yeniliklerini bulan nadir firmalardan birisidir.

Çin’deki marka satış rakamlarına bakacak olursa Oppo her zaman ilk 3 arasında bulunmuştur. Global pazarda BBK Electronics ile de ilk 3 içerisinde olmayı başarmaktadır.

Türkiye’de Genpa ve KVK garantili olarak satışa sunulan modeller servis konusunda geleneksel Genpa ve KVK servis müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

Uzun lafın kısası Oppo neredeyse ne güvenilir Çinli akıllı cep telefonu üreticilerinden birisidir. Biraz yüksek olan fiyatının nedeni cihazında çoğu markada bulunmayan özelliklerdir. Markaya güvenebilirsiniz.

FİRMA SİTESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir