Samsung Galaxy Note 9 Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

Bildiğiniz üzere Sasmung çalışanları bir süresi Samsung Galaxy Note 9 için yeni işletim sistemi güncellemesi üzerinde çalışıyorlardı. Bu çalışma sırasında işletim sistemini kullanıcılar üzerinde test edebilmek ve kullanıcılardan geri dönüşler alabilmek adına Samsung Galaxy Note 9 Android 10 güncellemesi beta sürümü ile kullanıma açılmıştı.

Samsung Galaxy Note 9 Android 10 Güncellemesi

Samsung’n bu şekilde bir güncelleme üzerinde çalışması beni mutlu etti. Sonuç olarak bu akıllı cep telefonu 2018 model bir cihaz ve günümüz pazarlama politikalarında eski sayılabilir. Ben eski demiyorum ancak firmalar 1 – 2 yaşındaki cihazlara artık eski muamelesi yapıyorlar.

2018 model bu akıllı cep telefonu için bu güncellemenin geleceğini tahmin etmek zor değildi ancak bu kadar erken gelebileceğini tahmin etmek biraz zordu diyebilirim. Gerçi Android 10 güncellemesi alacak Samsung cihazları ve yol haritasını sizinle paylaşmıştım.

Öyle ya da böyle bu güncelle 2019 yılında yayınlandı. 2019’un son gününde de olsa bu güncelleme 2019’a yetişti. Bir çok kullanıcı bunu 2020 yılında alacak. Çünkü bu güncelleme spesifik romlar için yayınlandı. Aynı zamanda bu güncellemeyi cihaza direk kurmak için öncelikle Android 10 beta kullanıcısı olmak gerekiyor.

Android 10 beta kullanıcıları cihazlarına bu güncellemeyi kurmak için Ayarlar > Telefon Hakkında > Yazılım Bilgileri > Yazılım Güncellemesi yolunu takip etmeniz gerekmektedir. Buradan N960FXXU4DSLB kodlu güncellemeyi indirebilirsiniz. Bu güncelleme sonrası cihazınız beta sürümden kurtulacaktır.

SamMobile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir