Perseus Makse ile FaceID – Jailbreak Tweak Önerisi

2 yıldır hayatımızda olan maske iPhone kullanıcılarının başına bela olmuştu. Doğal olarak cihazlar suratımızda maske varken FaceID ile cihazın kilidini açamıyordu. Bu problemin önüne geçmek için iOS 14.5 beta 1 işletim sistemi sonrası Apple günü kurtaran bir çözüm bulmuştu. Perseus eklentisi de Apple’ın bulmuş olduğu maske ile FaceID kullanımının kopyası sayılır.

Benim gibi iOS 14.5 işletim sisteminden daha eski bir iOS sürümü kullanıyorsanız Apple’ın bu yeni özelliğinden maalesef mahrum kalmışsınız demektir. uDev ismindeki geliştiricisi sayesinde artık biz de bu özelliği kullanabiliyoruz.

Eğer Apple Watch kullanıyorsanız akıllı saatiniz sayesinde mobil Apple cihazınızın kilidini suratınızda maske varken açabileceksiniz. Bu işlemi yapabilmek için bazı kurallar var. Bunlar:

  • Doğal olarak Perseus tweakinin cihazınıza kurulu olması,
  • Yüzünüzde maske takılı olması,
  • Apple Watch’un parola ile korunuyor olması,
  • Apple Watch’un kilidinin açık olması,
  • En az 1 defa Apple mobil cihazınızı parola ile açmış olmanız gerekiyor.

Eklenti üzerinden Apple Watch ile cihazınız arasındaki mesafeyi ayarlayabilirsiniz. Varsayılan olarak bu mesafe 60 RSSI olarak geliyor. Bu da yaklaşık olarak 1 metreye denk gelmektedir. Apple Watch ile cihazın kilidi açıldığında bildirim çıkıp / çıkmamasını ayarlayabilirsiniz.

Perseus eklentisini ücretsiz olarak uDev’in kendi reposundan indirebilirsiniz. Eklenti açık kaynak kodlu bir eklenti olduğu için eğer kodlama bilginiz var ise eklenti üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

uDev reposu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir