Katlanır Telefonlar Yeni Forma Bürünüyor

Samsung ve Huawei gibi markalar katlanabilir akıllı cep telefonlar ile sektörde kendilerine yeni bir pazar payı yaratmayı denediler. Şimdilik pek başarılı olamayan firmalar katlanır telefonlar için deneme çalışmalarında pes etmeden ilerlemeye devam ediyorlar.

Katlanır Telefonlar Yeni Stili

Katlanır telefonların bu güne kadar çıkan örnekleri Galaxy Fold gibi oldular. Ancak Galaxy Fold da Galaxy Note 7 gibi talihsiz bir serüven atlattı ve bu tasarıma ait telefonlara karşı kamuoyunun biraz ön yargılı yaklaşmasına sebep oldu.

Motorola Razr serisini hatırlar mısınız ? Katlanınca ön tarafa gelen küçük ekranı ve çeşitli renkleri ile gönülleri fet etmişti. Bu telefonun tasarımına benzeyen katlanır telefonlar piyasada kendisini gösterecek gibi görünüyor.

Samsung Yenilikler Odası gibi havalı bir isme sahip olan Samsung’un kanallarından birisi yeni bir YouTube videosu paylaştı. Bu videoda Motorola Razr tasarımını andıran Android işletim sistemini kullanan bir akıllı cep telefonu gözüküyor.

Bu cihaz Samsung Galaxy Fold serisinin geleceği hakkında bizlere bilgi vermektedir. Umarız bu seferki katlanır akıllı cep telefonu girişiminde Samsung bir talihsizlik yaşamaz. Firmanın ve bu sektörün geleceğine karşı bir ön yargı kamuoyunda oluşmaz.

Galaxy Fold 2 olarak ismini taktığımız (belki de başka bir isimle gelir) cihaz 2.000$ civarına satışa sunulur. Bunun çok altına satılacağını düşünmüyorum. Sonuç olarak OLED katlanır bir ekran yapmanın belli bir maaliyeti bulunmaktadır. Bu cihazın 2020 2. çeyrek gibi piyasada olması makul bir tarih olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir