iPhone 9 Tasarımı iPhone SE 2 Tasarımı Ortaya Çıktı

Apple’ın iPhone SE 2 isminde bir akıllı cep telefonu üzerinde çalıştığını zaten biliyorduk. Bunu iPhone SE 2 özellikleri belli oldu ve bu tarz bir cihazın gerçeğe dönüşürse hiç şaşırmayacağımı dile getirmiştim. Nitekim de öyle oluyor. iPhone SE 2 tasarımı yani iPhone 9 tasarımı ortaya çıktı.

iPhone 9 Tasarımı Nasıl Olacak ?

Henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da iPhone SE 2 tasarımı hakkında en büyük ve en güvenilir sızıntı ortaya çıktı. İşin açıkçası bu sızıntı akıl ve mantık çerçevesinden bakıldığında da göze uygun gözüküyor.

Tahmin edildiği gibi cihaz iPhone 8 kasası üzerine inşa edilmiş iPhone 11 tasarım öğeleri taşıyan bir model olmuş. Bildiğimiz çentiksiz ve ana ekran düğmeli bir iPhone tasarımı karşımıza çıkıyor. Orta tuşun olması demek cihazda TouchID özelliği olduğu anlamına geliyor diyebiliriz. FaceID olur mu olmaz mı henüz bir bilgi bulunmuyor ancak pek olacağını düşünmüyorum.

Daha önceden belirtmiş olduğum gibi cihazda iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modellerinde tanımış olduğumuz A13 Bionic işlemci bulunacak. iPhone modellerinden alışık olduğumuz 4.7 inç büyüklüğünde LCD ekra cihazda bulunuyor ve iPhone X sonrası cihazların aksine cihazda tek sensörlü bir arka kamera bulunacaktır.

Cihazda tabiki de kablosuz şarj teknolojisi bulunacaktır. Cihazın fiyatı hakkında bir sızıntı bulunmuyor ancak 2020 yılı içerisinde piyasaya çıkacak ilk iPhone modeli iPhone 9 olacaktır.

iGeeksBlog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir