Kamera Gizleme Özelliği İle OnePlus Concept One

CES 2020 fuarında firmalar teknolojilerini yarıştırmaya devam ederken değişik bir özelliğe sahip olan OnePlus Concept One akıllı cep telefonu duyuruldu. Şu anlık konsept aşamasında olan ve bir süre de bu aşamada kalacak akıllı cep telefonu kamera gizleme özelliği ile dikkat çekiyor.

Kamera Gizleme Özelliği

Firma, görünmez kamera olarak nitelendirdikleri özellik ile cihazın arka tarafında bulunan ana kamerayı gizleyebiliyor. Renk değiştiren cam özelliği ile oluşturulmuş olan bu özelliğin geliştirilme süresi yaklaşık 8 ay sürmüş.

Aynı zamanla bu özellik ile kamerayı kullanan kullanıcıların daha net ve daha keskin fotoğraflar çekebileceğini iddia ediyorlar. Bu cihaz aynı zamanda McLaren ile birlikte üretilmiş diyebiliriz. Cihazın kasasında kullanılan deri malzeme McLaren 720S’de de bulunmaktadır.

Cihazın ön tarafında kayarak kasa içerisine girebilen 16 megpiksellik bir kamera bulunmaktadır. Arka tarafta ise 48 mp ana kamera, 8 mp telefoto kamerası ve 16 megapiksel ultrageniş açı kamerası bulunmaktadır. Snapdragon 855+, 12 GB RAM ve 256 GB dahili hafıza seçeneğine sahip cihaz Android 10 işletim sistemini kullanmaktadır.

Bu karartma ve gizleme teknolojisini bazı arabaların panoramik cam tavanlarında görmek mümkündür. Cihaz kamerası gizli moddayken de çeşitli açılardan bakarsanız cihaz kamerasını görebilirsiniz. Bunun gibi bazı açıkları ve çeşitli yasaları gereği cihaz şimdilik prototip olarak kalacaktır. Uzun bir süre OnePlus bu teknolojiyi akıllı cep telefonlarında kullanmayacağını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir