JBL AirPods Bluetooth Kulaklık Benzeri Tune 220TWS

Tam kablosuz kulaklık denilince akla ilk gelen kulaklık şüphesizdir ki Apple Airpods kulaklıktır. Bunun şüpheye mahal vereceğini düşünmüyorum. Fark ederseniz en iyisi demedim ancak akla ilk gelen diyorum. Bunda Apple’ın pazarlama politikasının büyük bir etkisi bulunmaktadır. JBL AirPods Bluetooth kulaklık benzeri bir kulaklık tanıttı.

JBL AirPods Bluetooth Kulaklık Benzeri Tune 220TWS

Özellikle ülkemizde yürütmüş olduğu başarılı fiyat ve performans politikası sayesinde bence JBL gönüllerde taht kurmayı başardı. Bir çok arkadaşım bu markanın ürünlerini aldı ve fiyatına göre memnunlar. Sokakta da JBL marka kulaklıkları boyunlarda ve kafalarda çok gördüm.

Tune 220TWS olarak isimlendirilen gerçek kablosuz kulaklık modeli sade bir tasarıma ve bir çok renk seçeneğine sahiptir. Tek şarj ile 3 saate kadar kullanım süresi sunan kulaklık, şarj olabilen kılıfı ile birlikte 16 saatlik bir batarya ömrü kullanıcılarına sunuyor. (Rakamlara bakarak konuşursak AirPods daha başarılı).

JBL AirPods Bluetooth kulaklık tws220

100$ satış fiyatına sahip olan kulaklıkta aktif gürültü önleme (active noise cancelling) özelliği bulunmuyor. Üzerinde dahili olarak mikrofon bulunduran kulaklık Google Assistant ve Amazon Alexa asistanları ile entegre çalışabiliyor.

Bu fiyata satışa çıkıp da aktif gürültü önleme özelliği olmaması kesinlikle büyük bir negatif handikap olacaktır. Freebuds 3’te bulunan bu özellik fiyatına rağmen tercih ediliyorken sende neden yok bu özellik ?

Airpods’a bir kaç rakip de Huawei markasından gelmişti. Huawei Freebuds serisi kesinlikle Apple’a rakiptir. Bu seri en son Freebuds 3 ile 3. nesile kavuşmuştu.

Engadget

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir