iPhone 11 Kamera Problemi Karanlıkta Sarı Işık

iPhone 11 bana göre tartışılmasız 2019 yılına damga vuran üst seviye akıllı cep telefonlarından birisidir. Bu cihazın ülkemizdeki fiyatı uygun olsa ya da bu cihaz bizim için üretilmiş olsa ben dahil herkesin almak istediği bir model olacaktır. Gerçi ben yine almak istiyordum ancak bazı şeyler daha ağır bastı. Her neyse iPhone 11 kamerası ile herkesi şaşırtmışken iPhone 11 kamera problemi ortaya çıktı.

iPhone 11 Kamera Problemi

iPhone 11 ailesi gece modu çekimleri ile başta ben olmak üzere neredeyse herkesi etkiledi. Gecemi gündüz ettin be mübarek diye seslendiğim iPhone 11 Karanlık Mode İncelemesini okuyabilirsiniz. Kamera testi sonuçlarını bana yazılımı öğreten kral insan Naraş Serhan Okan ile tartışırken bana daha önce hiç fark etmediğim bir detayı gösterdi.

iphone 11 gece modu

Gece modu incelemesi içerisinde bahsettiğim gibi renkler çok gereksiz abartılı bir şekilde gözüküyor. Bunun sebebi ne olabilir diye ben düşünemeden Serhan Abi nokta atışı hatanın sebebini söyledi.

Apple’ın iPhone 11 kamerasının ne kadar iyi olduğunu göstermek için paylaşmış olduğu resimleri bir ele alalım.

iphone 11 kamerası ile çekildi
Adamın suratındaki aşırı parlamayı saymazsak ne kadar güzel bir resim değil mi ? Siyah ve mavinin tonları ne kadar güzel belli oluyor.
iphone 11 kamerası
Sarı kısımlardaki parlama çok rahatsız etmiyor ancak yine de diğer resimlerden çok daha baskın değil mi ?
Araba içerisindeki sarı ışık büyük bir patlama yaşamamış mı ?

Diyeceğim o ki iPhone 11 yazılım desteği ile çekilen resimdeki ışıkları ve parlaklığı açtığı kesin. Ancak problem şurada başlıyor resimde bulunan tüm renkler 5 kuvvetlik arttırılıyor. Halbuki sarı renginin 2 birim diğer renklerin 5 birimlik kuvvet kadar arttırılması gerekiliyor. Aksi taktirde benim sokakta çekmiş olduğum resim gibi nesneler çok yapay bir görünüme bürünüyor.

Resmin doğallığı ve orjinalliği kayboluyor da filtre uygulanmış gibi hissediyorsunuz. iPhone 11 kamera problemi önüne bir yazılım güncellemesi ile geçilir diye düşünüyorum. Problemin resim çekildikten sonra yazılımsal oynamalarda meydana geldiği aşikar. Ancak bunun önüne geçilir mi sanmıyorum. Onun yerine gece modu daha iyileşmiş yeni bir iPhone karşımıza gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir