iPhone 11 Gece Modu Kamera Çekimi Denemesi

Onat Göksel sayesinde iPhone 11 kamerasını deneme fırsatım oldu. Onat yeni telefonun hayırlı olsun dostum. iPhone 11 rengi ve özellikleri kesinlikle çok beğendiğim bir akıllı cep telefonu oldu. Ülkemizdeki yüksek fiyatı çok dikkat çekiyor olsa da bu telefonun bizim için üretilmediğini üzerine basa basa söylüyorum. Bu yazıda cihazın özelliklerini incelemeyeceğim. iPhone 11 gece modu kullanarak çekmiş olduğum bir resmi inceleyeceğim.

iPhone 11 Gece Modu İle Çekilen Resimler

2 kamerası ile çok büyük işler başaran iPhone 11, Pro modeli kadar olmasa da evet kamerası ile çok başarılı bir cihaz. Arkadaş ortamında resim çekerken yani cihazı test ederken sık sık telefonu verir misin yerine kamerayı verir misin dediğim doğrudur, evet. Cihaz kesinlikle bir telefon kamerasına sahip değil, bir fotoğraf makinesi resmen.

Paylaşmış olduğum bu resimlerde herhangi bir filtre ya da fotoğraflarda oynama işlemi yapmadım. Kimisi iPhone 11 Gece Modu ile çekildi kimisi normal modda çekildi. Genel olarak sokak aydınlatmalarının olduğu bir sokaktaydım. Hatta bazı resimlerde fark edebileceğiniz üzere araba farları gibi aydınlatan nesneler zaman zaman oldu.

İlk resmi New York’ta çekilmiş sanabilirsiniz ancak bu resim İzmir’de çekildi. 1.5 dci Renault Clio’dan bu durumu anlamanız gerekiyordu. 😃

Gece modunda yakınlaştırmanızı pek önermiyorum. Gece modu gerçekten çok iyi çalışıyor. Etraftaki ışık problemini çözüyor. Ancak nesneleri daha canlı gösterebilmek için renkleri çok gereksiz arttırıyor gibi geldi. Sanki Instagram’a resim atarken filtre eklemiş gibiyim. Bu durumu bir de Samsung’un ekranında ekran ayarını dinamiğe getirdiğimde hissetmiştim.

Resmen ilk resmi alıp kartpostal yapasım geldi. Evet çok güzel bir resim. Işık problemi neredeyse hiç yaşanmayan bir resim ancak orijinal yani doğal renklerinde olmayan bir resim olarak düşünüyorum. Her halde bu işi donanım kısmı değil de arka tarafta çalışan yazılımlar yapıyor. Gereksiz yere nesnelere renk veriyorlar. Nesnelerin doğal renklerini bozuyorlar. Ama bu duruma da alışırız diye düşünüyorum.

iPhone 11 Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir