Google Stadia Nedir ? Google Stadia ile Nasıl Oyun Oynanır ?

Google’a göre oyun oynamanın geleceği Google Stadia ! Google Stadia nedir ? Google’ın yeni bulut servisidir. Bu servis ile oynamak istediğiniz oyunu internet tarayıcısı üzerinden oynayabileceksiniz. Bu sayede oyun oynamak için güçlü bir oyun konsoluna ya da güçlü bir bilgisayara ihtiyaç duymayacaksınız. Tek şart iyi bir internet bağlantısı olacak. Bu da gecikmenin az olması içindir.

Google Stadia Nedir ?

Google’ın yeni bulut ve tarayıcı tabanlı oyun servisidir. Bu servis sayesinde her sene oyun oynamak istediğiniz cihazı güncellemek yerine Google’a sabit bir üyelik ücreti vereceksiniz.

Herhangi bir oyun konsolunda oyun oynamak istersek Sony ya da Microsoft’a, bilgisayarda oyun oynamak için Microsoft ve Steam’a para veriyoruz. Bu durum Google’ın canını sıkmış olacak ki bizi yolması yetmezmiş gibi bir de oyun sektörü sayesinde yolmayı hedeflemiş gözüküyor.

Çeşitli pilot ülkelerde bu servis hizmete girdi. Aylık 9.99 $ üyelik ücreti olan servis 4K 60 fps akıcılıkta çok düşük donanımlı cihazlarda dahil kaliteli performans veriyor. Biraz oyun oynatacan cihazda ısınma yaşanması dışında şimdilik bir problem gözükmüyor.

Ülkemizde laglı oyun oynayan kitle yani internet sağlayıcıları ile başı dertte olan kitle için pek uygun bir servis olarak gözükmüyor. Ancak benim gibi bilgisayarının donanımı düşük olan kitle ya da tabletinde oyun oynamak isteyenler için pahalı bir servis olmasına karşılık iş görecek gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir