Dynamics CRM 15 Yönetim Ayarları Nelerdir ?

Dynamics CRM 15 yönetim ayarları nelerdir ? Bu ayarlar içerisinde ortam üzerinde ne gibi ayarlar yapılabilmektedir. Bu alana sadece Sistem Yöneticisi olarak belirlenen kullanıcılar erişebilmektedir. Yönetim ayarlarına gidebilmek için Ayarlar > Yönetim yolunu izleyerek erişebilirsiniz. Buradan erişebileceğiniz ayarlar ve başlıca yapabileceğiniz işlemler şu şekildedir:

Dynamics CRM 15 Yönetim Ayarları Listesi

Dynamics crm announcements duyurular

Duyurular: Kuruluş bazında duyuru oluşturma ve listeleme işlemlerini bu ekran üzerinden yapabilirsiniz. Oluşturulan duyuruların başlık, gövde, ek bilgi URL bilgisi ve duyurunun geçerli olacağı son tarih bilgisi gibi bilgiler bulunmaktadır.

dynamics crm auto increment otomatik numaralandırma

Otomatik Numaralandırma: Belirtilmiş olan varlıkların primary key (uniqe number) bilgisinin nasıl bir kuralda olacağını belirttiğimiz alan bu kısımtır.

dynamics crm sistem ayarları

Sistem Ayarları: Crm sistemi hakkında bir çok özelliği kontrol edebileceğiniz panel bu kısımdır. Buradan sistemin varsayılan para birimini, isim soyisim formatını, tarih formatını, denetim izleme (loglama), e-posta ayarlamaları ve senkorizasyon ayarlamalarını buradan yapabilirsiniz.

dynamics crm dil yönetimi

Diller: Oluşturulan sistem çok dilli bir işletmede çalışacak ise bu ekran üzerinden sisteme çeşitli dil paketleri yükleyebilir ve bu dil paketlerinin kontrolünü yapabilirsiniz.

dynamics crm gizlilik tercihleri

Gizlilik Tercihleri: Kullanıcıların müşteri geliştirme programına katılmasının onayının verildiği kısımdır. Kısaca kişisel verileri koruyarak yazılımın iyileştirilmesi amacı ile Microsoft’un sizden veri almasını onaylamış olursunuz.

dynamics crm updates güncelleme

Ürün Güncelleştirmeleri: Yayınlanan ürün güncelleştirmeleri için bildirim veren servise e-posta adresiniz ile kayıt olabilirsiniz. Kayıt olduğunuz taktirde Microsft tarafından size ürün hakkında yeniliklerin bilgisi e-posta olarak gelecektir.

Yammer Yapılandırması: Buradan Yammer etkileşimini açıp kapatabilirsiniz.

Microsoft Social Engagement Yapılandırması: Crm programını Micrsoft Social Engagement ile bağlayabilirsiniz.

Genellikle buradaki işlemleriniz Sistem Ayarları kısmından ve Otomatik Numaralandırma kısmından olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir