Chrome Yeni Sekme Ekranı Tasarımı Değişecek

Bilgisayarlarda olduğu gibi mobil cihazlardaki en başarılı tarayıcılardan birisi de tartışılmaz Google Chrome’dur. Bunun aksini iddia ediyorsanız yazıya yorumunuzu ekleyebilirsiniz. Ancak ben indirme rakamlarını göstererek iddianızı çürütebilirim diye düşünüyorum. Chrome yeni sekme ekranı tasarımı üzerinde bir güncelleme yakında gelecek.

Chrome Yeni Sekme Ekranı Tasarımı Güncellenecek

Google Chrome’un mobil cihazlarda beta lisanslı olarak geliştirmiş olduğu mobil tarayıcı Canary bize bu bilgiyi verdi. Google Chrome’a gelecek yeni özellikler bildiğiniz üzere ilk olarak Canary tarayıcısında test ediliyor. Ardından bu yenilik eğer testi başarılı geçerse Google Chrome’un resmi sürümüne geliyor.

Google Chrome’un mobil sürümünde yeni sekme butonuna bastıktan sonra karşımıza gelen ekran Canary’de biraz daha farklı gözüküyor. Normalden biraz daha temiz ve kolay kullanılabilir gözüken bu tasarıma ekran görüntülerinden bakabilirsiniz. Eğer bakmak bana yetmiyor test etmem gerekiyor diyorsanız yazının altında bulunan Canary indirme bağlantısını kullanarak tarayıcıyı Android cihazınıza indirebilirsiniz.

Çerezlerden etkilenmemek için kullanmış olduğumuz gizli moda geçmek yenilenen arayüzde çok daha basit bir hale getirilmiş. Yeni sekme açma kullanımı bu sıralar Google yazılımları tarafından odak noktası olarak düşünüyorum. Çünkü yeni sekme ile ilgili Chrome mobil bir güncelleme daha almıştı.

Sayfa açma ekranı ve sekme önizlemelerinin gözüktüğü ekranlar Chrome Canary’de güncellenmiş olarak gözüküyor. Bu farkı yukarıdaki ekran görüntülerinde görebilirsiniz.

Chrome Canary Play Store

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir