Android Chrome Yeni Sekme Açmak ve Kapatmak

Google tarafından geliştirilen Chrome bana göre en başarılı 3 internet tarayıcısı arasında sıralanabilecek bir performansa sahiptir. Uygulamanın en sevdiğim kısmı ise zengin platform desteğidir. Alıştığım arayüz hangi cihaza geçersem geçeyim beni karşılıyor. Şirket bilgisayarım (Windows) aynı tarayıcı, kendi laptobum (MacBook Air) aynı tarayıcı ve telefonum (Android 9) aynı tarayıcı. Telefonumdaki tarayıcı için yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile Android Chrome yeni sekme açmak ve kapatmak çok daha pratik bir hale geldi.

Android Chrome Yeni Sekme Açmak

Bu güncelleme öncesi sekme işlemlerini yapmanın 4 yolu vardı. İlk yol klasik metot olan sekmelerin sayısının yazdığı kutucuğa tıklamak. Bu kutucuğa tıkladıktan sonra açıktaki sekmeleri görebilir ve sekmek işlemlerimizi yapabiliyorduk.

İkinci metot ise bu kutucuğa basıp aşağı doğru çekmek. Bu şekilde davranınca açık sekmeleri görebiliyor ve gerekli sekme işlemlerimizi yapabiliyorduk.

Üçüncü metot ise web üzerinde gezisinirken uzun basma dediğimiz metodu kullanarak bir linki yeni sekmede açabiliyorduk.

Dördüncü metot ve klasik metot ise sağ yukarıdaki 3 noktaya basarak sekme işlemlerimizi yapabiliyorduk.

Yeni güncelleme sonrası bizim sekme kutucuğumuza uzun basarak sekme yönetim seçeneklerini görebiliyorsunuz. Buradan mevcut sekmeyi kapatabilirsiniz. Yeni sekme açabilirsiniz. Yeni gizli sekme açabilirsiniz.

Bu özelliği tarayıcınıza eklemek için güncel Google Chrome’u Android cihazınıza kurmanız gerekmektedir. Otomatik güncellemeler açık ise cihazınızdaki tarayıcıya bu özellik otomatik olarak eklenecektir.

Google Chome Android

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir