iOS 12.4.4 Güncellemesi iPhone 6 ve iPhone 5S’e Geldi

iOS 13 güncellemesini almayan cihazlar için hatırlayacağınız üzere özel bir güncelleme yayınlanmıştı. iOS 12.4.2 sürüm koduna sahip bu güncelleme bildiğiniz üzere güvenlik açıklarını giderecek şekilde hazırlanmıştı. Bu güncellemeyi hatırlamıyorsanız iOS 12.4.2 güncellemesinin yayınlandığını söylediğim yazımı okuyabilirsiniz. Şimdi ise aynı şekilde bir güncelleme yayınlandı. iOS 12.4.4 güncellemesi olarak yayınlanan güncellemeye bir bakalım.

iOS 12.4.4 Güncellemesi

FaceTime sebebi ile bulunan bir güvenlik açığı bu güncelleme ile kapatılmıştır. Bu güncellemeyi cihazınıza kurmanızı kesinlikle Apple tavsiye ediyor. Güvenlik açığı güncellemeleri her zaman diğer güncellemelerden daha önemli olarak görülmektedir. Güvenlik açıklarından dolayı doğan her türlü problemi kapatmak için bu güncellemeyi yayınlayan Apple’a teşekkür ederim.

6 yaşındaki bir cihaz için hala güvenlik güncellemesi yayınlayan Apple gerçekten teşekkür ederiz. Beni şaşırtan ve senden beklenmedik bir hareketti. Umarım bu şekilde hareketlerinin devamı gelir. Eski cihazlara yeni özellik getirmesen de güvenlik güncellemeri yaparsın.

iOS 12.4.4 güncellemesi alan cihazların listesi şu şekildedir:

  • iPhone 5s,
  • iPhone 6,
  • iPhone 6 Plus,
  • iPad Air,
  • iPad mini 2,
  • iPad mini 3,
  • iPod touch 6. nesil

Bu cihazlardan herhangi birini kullanıyorsanız kesinlikle cihazınızı güncellemelisiniz. Kullanılan cihaz FaceTime yüzünden doğabilecek güvenlik açıkları ile gündeme gelebilir. Bu açıklar sizin bankacılık işlemlerinizde de problem yaratabilir gün içerisinde farkında olmadan resimlerinizin çekilmesine de neden olabilir.

Güncellemeyi cihaz ayarlarından yükleyebilirsiniz.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir