Watch OS 9 Beta 5 Yayınlandı Yenilikleri Neler Oldu ?

Apple Watch cihazlar için Watch OS 9 Beta 5 güncellemesi yayınlandı. Dün gece itibariyle yayınlanan bu güncelleme çok büyük yenilikler getirmiyor ancak fark edilen 2 temel yenilik akıllı saatlere geliyor.

Apple Watch’un bağlı olduğu iPhone cihazının nerede olduğunu hatırlamak ve tespit etmek için kullandığımız özellikte yenilik bulunuyor. Radar sesini andıran ping sesi değişmiş. Ton olarak daha kalın bir ses geliyor. Aynı zamanda sesin melodisi de değişmiş daha canlı bir ses olmuş.

Watch OS 9 Beta 5

Digital Crown tuşunan altında bulunan fiziksel tuşa basarak akıllı saati kapatabiliyorduk. Normalde bu tuşa bastığımızda karşımıza 3 adet kaydırma seçeneği gelirdi. Bunlardan en üstte olanı kaydırdığımızda akıllı saat kapanıyordu. Artık akıllı saati kapatmak için kaydırma yapmadan önce sağ üstte bulunan güç tuşuna baskmak ardından çıkan seçeneği kaydırmak gerekiyor. Akıllı saati kapatmak için daha fazla enerji harcamamız gerekiyor. Herhalde kapatmayı güç hale getirmek bilerek yapılan bir hamledir diye düşünüyorum.

Tüm bunların yanında uyku takibinde iyileştirmeler yapılmış. Watch OS 9 ile gelen uyku takibinde uykunun evrelerini de görebiliyorduk. Bu uzun süredir beklenen güzel bir özelliktir. Bu işlem için 3. parti uygulama kurmaya gerek kalmaması ya da çok daha uygun fiyatlı saatlerde olup Apple Watch’ta olmaması sinir bozucuydu.

Bir çok hata giderilmesi olsa da bu bir beta işletim sistemi olduğu için bir çok da hata bulunmaktadır.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir