Porsche Sally Carrera GTS Gerçek Oldu

Şüphesiz bu güne kadar oluşturulmuş olan en iyi animasyon serilerinden birisi Cars (Arabalar) serisidir. Bu animasyon serisinde bulunan Şimşek McQueen’in kız arkadaşı avukat ve iPhone yazılım geliştiricisi Sally Carrera, 911 kasa tipi 992 Carrera GTS modeli ile gerçeğe dönüştü. Porsche tarafından 1 adet üretilen bu model 20 Ağustos 2022 tarihinde açık arttırma ile satışa sunulacak. Açık arttırmanın tüm geliri ise kız çocuklarının hayatta karşılaştığı sorunları ortadan kaldırmayı hedefleyen Girls inc kurumuna ve mültecilerin zorluklarına yardımcı olmak için çalışan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne bağışlanacak.

Porsche Sally Carrera GTS Özellikleri

porsche sally carrera

Sadece 1 adet üretilen bu Porsche modeli Sally Edition olarak isimlendirilmiş. 473 beygirlik Carrera GTS üzerine inşa edilen model 7 ileri manuel şanzıman ile geliyor. Sally Blue Metallic isimli rengi ve 996’nın ünlü jantlarına benzeyen jantlarıyla çok özel bir model. Kachow mode, sibop kapakları ve döşemelerdeki Cars logoları ile animasyona atıfta bulunan model bir de animasyondaki gibi dövmeye sahip.

porsche sally carrera özellikleri

Bugünün şartlarında Sally gerçek olsaydı nasıl olurdu? Sorusuna cevap niteliğinde üretilmiş olan bu otomobil Pixar ve Porsche’nin ortak işçiliği ile üretilmiştir. En performanslı Porsche Carrera modellerinden birisi üzerine temellenen model, özel dokunuşlar ile daha da özel bir hale gelmiş. Umarım açık arttırmada bu otomobil gerçekten arabanın değerini ve ne kadar özel olduğunu bilen birine gider. Parasının zaten güzel yerlere gideceğinden hiç şüphem yok.

Porsche

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir