iOS 16 Beta 5 Güncellemesi Yayınlandı Değişiklikler Neler ?

iOS 16 beta 5 güncellemesi yayınlandı. iOS 16 adı ile gelen bu güncelleme aslında beta 5 sürümüne ait bir güncellemedir. Apple bu sefer güncellemenin adının yazımında küçük bir hata yaptı. Ancak problem değil. İnen güncellemenin sürüm numarası ve güncelleme notlarına bakarak bu güncellemenin beta 5 sürümüne ait olduğunu rahatlıkla anlayabiliyoruz.

iOS 16 beta 4 güncellemesinde bulunan ses yükseklik kontrolcüsü hatası giderilmiş. Sırf bu hatanın giderilmesi bile bence bu sürümünün kurulması için yeterli olur. Günlük hayatta çok kullandığım bir kısımda böylesine sinir bozucu bir hata olması gerçekten kötüydü. Ama beta işletim sistemi kullanıyoruz bu sebepten dolayı bir şey diyemem.

2017 yılında yeni nesil iPhone ekranları yüzünden hayatımızdan giden pil yüzdesi nihayet yeniden geldi. iPhone X ve sonrası modellerde pil yüzdesini görebilmek için denetim merkezini açmak gerekiyordu. Artık denetim merkezini açmadan da gayet tatlı bir şekilde pil yüzdesini görebileceğiz.

Ekran resmi çektikten sonra ekran resmini herhangi bir yere kaydetmeden direkt kopyalayıp kullanabilirsiniz. Bir ekran resmi çektikten sonra bitti buttonuna basınca çıkan seçeneklere kopyala ve sil seçeneği geldi. Bu da bazı işlemleri hızlandıracak bir özellik olmuş.

Aynı zamanda spothlight arama kısmındaki Siri önerilerinde geçmiş ve önerilerin bir kısmını kapatabilme özelliği gelmiş.

Unutmayın ki iOS 16 şu anda beta sürümdedir. Bu sebepten dolayı her türlü hataya şu anlık açık olan bir işletim sistemidir. Ancak buna rağmen iOS 16 yüklemek isterseniz iOS 16 Nasıl Yüklenir? yazısına bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir