Warning: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server’s configuration. If you continue to have problems, please try the support forums. (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.) in /home/vvotekno/public_html/wp-admin/includes/translation-install.php on line 68
SUV Crossover Farkları Var Mıdır Varsa Nelerdir ? - Teknotra

SUV Crossover Farkları Var Mıdır Varsa Nelerdir ?

Ülkemizde araba sektöründe bir biri ile karıştırılan 2 terimi klavyemden döküldüğü kadar size anlatmayı deneyeceğim. SUV ve crossover segmentindeki araçlar bir biri ile çok benzer görülse de aralarında küçük bir fark bulunmaktadır. SUV Crossover farkları çok değildir.

SUV Crossover Farkları Nelerdir ?

SUV kelimesinin açılımına ve SUV araçları neden bu kadar çok tercih ettiğimizi bir önceki yazımda açıklamıştım. Bu yazıda çoğu oto galeride pazarlamacı olarak çalışan insanların bile karıştırdığı farka değineceğim. Bir arabayı ne kadar yükseltirsek yükseltelim ne kadar güçlendirirsek güçlendirelim özünü değiştiremeyiz. Özü olarak değinmek istediğim şey şasesidir. Aracın tüm kaporta aksamını, motorunu ve aksesuarlarını taşıyan şasedir. Ancak şasesi arabanın kaderini belirler. Arabaya ne kadar yük olabileceğinizi o size söyler.

SUV ile Crossover arasındaki temel fark da şaseden kaynaklıdır. SUV araçlar üretilirken arabada kullanılacak olan şasi bu araca özel üretilmektedir ya da muadili bir pickuptan alınıp bu araya göre özelleştirilmektedir. Crossover araçlarda ise şasi bir sedan, hatchback ya da stationwagon bir araçtan alınıp yükseltilip kullanılmaktadır. Şasi farkı sayesinde bagaj büyüklüğü ve arazi kabiliyeti başta olmak üzere araçlar arasında büyük farklılıklar oluşmaktadır.

Crossover araçlar yükseltilmiş otomobil dersem bence yanlış bir cümle kurmamış olurum. SUV araçlar ise arazi koşullarına çok daha iyi uyum sağlayabilecek araçlardır diyebilirim. Araç alım satımında bu farkı göz önünde bulundurma tercihi sizin elinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir