Son Aventador Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae Tanıtıldı

Hızına ve tarzına asla laf edemeyeceğimiz kızgın İtalyan boğa son Lamborghini Aventador tanıtıldı. Bir kapı ve bir havalandırmadan oluşan kızgın boğa Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae ile son buluyor.

Son Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae

Bu özel seri arabanın 350 adedi Coupe 250 adedi ise roadster olarak üretilecek. Bu çılgın araba 6.5 litre büyüklüğünde atmosferik motoruyla 780 beygir güç üretebiliyor. Arabanın maksimum torku da 720 nm olarak açıklandı. Bu değerler Aventador’dan 40 HP beygir ve 30 nm tork daha fazladır.

Son Lamborghini Aventador

Bu efsane gücü 7 ileri otomatik şanzıman ile 4 tekerleğe birden aktaran araba 0-100 km/s hızlanmasını 2.8 saniyede tamamlıyor. Arabanın maksimum hızı da 355 km/s olarak açıklandı.

1550 kilogram ağırlığındaki bu araba Avendator S’ten 25 kilogram daha hafif ve bu sayede kilogram başına düşen beygir sayısı da 1.98 olarak açıklandı. 18 renk seçeneği ile piyasaya çıkacak olan otomobili özel olarak 300’e varan renk seçeneği ile alabilirsiniz.

Arabanın içerisinde Alcantra ve karbon fiber çok güzel harmanlanarak kullanılmış. Aslında içeride çok bir farklılık bulunmuyor sonuçta bu özel bir model ama yeni bir model değil bundan dolayı da çok şaşırmadım. Lamborghini’nin yarış oyunlarını andıran o kadranı jeti çalıştırmayı andıran çalıştırma düğmesi her şey yerli yerinde duruyor. Arab’ın DNA’sında bir bozulma ya da bir değişiklik bulunmuyor bu gerçekten sevindirici bir haber.

Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae özellikleri

Lamborghini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir