Lotus Emira İlk Geely Çatısındaki Lotus Oldu

Lotus bildiğiniz üzere Geely çatısı altına geçmişti. Bu hamle sonrası gelecek olan ilk Lotus modelini çok merak ediyordum ve bu merakımı marka giderdi. Bu merakımı Lotus Emira giderdi.

Lotus Emira Özellikleri

Bu araç Lotus’un genlerini taşıdığı için mutluyum. Araç ortadan motorlu ve araç hafif malzemelerden üretildi. Lotus Elise ile aynı şasi üzerine temellendirilmiş modelin boş ağırlığı 1405 kilogram olarak açıklanmış. Evora modelinden 20 mm daha uzun ve 10 mm daha geniş olan Emira hava kanalları ve Led farları ile çok tatlı olmuş.

Lotus Emira özellikleri

Son içten yanmalı motora sahip olan Lotus modeli 2 farklı motor seçeneği ile alınabiliyor. Mercedes-AMG üretimi 2.0 litrelik dört silindirli turbolu motor ile 360 beygir üretebiliyor. Diğer motor seçeneği ise Toyota tarafından üretilen 3.5 litre büyüklüğünde V6 motorla 400 beygir üretiyor. Mercedes motoru 8 ileri çift kavramalı şanzımanla V6 motor ise hem otomatik hem de manuel olarak satın alınabiliyor.

Emira, donanım anlamında bu güne kadar üretilen en donanımlı Lotus modeli olmuş. 12.3 inç büyüklüğünde dijital göstergeli ekran, 10.25 inç büyüklüğünde Apple CarPlay ve Android Auto destekli multimedya sistemi bulunuyor. Adaptif hız sabitleyici, ambiyans aydınlatması ve 12 yönlü elektrikli ayarlanabilir koltuklara kadar pek çok konfor özelliği arabada bulunuyor.

Lotus Emira iç tasarımı

Emira Ne Demek ?

Bu özel arabanın adı antik pek çok dilde lider ve komutan anlatıma gelmektedir. Geely tarafından üretilmiş Lotus bir komutan.

Araç 2022 ilkbahar aylarında yollarda olacak. Tabi bizim ülkemize gelişi ne zaman olur bilemiyorum.

Lotus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir