Skoda Superb Combi Scout Türkiye Fiyatı Açıklandı

Skoda, Scala ile marka ülkemizde bana göre bir başarı yakaladı. Station wagon bir modelin uzun süredir ülkemizde bu kadar yaygın görülmesine alışmamıştım. Sevindirdi bu durum beni. Sizce bu model araba kıtlığında galerilerde bulunabilmesi ile mi yoksa fiyatına göre sunduğu özellikler sayesinde mi çok sattı? Yoksa filolar sayesinde mi çok sattı? Marka baktı ki stationwagonlardan birisi tuttu bir yenisini getirdi ülkemize. Skoda Superb’in station wagon karosere sahip Combi’nin Scout versiyonu ülkenizde satışa sunuldu. Skoda Superb Combi Türkiye fiyatı 1 milyon 144 bin 900 TL başlangıç olacak şekilde açıklandı. Model, Lav Mavisi, Graphite Gri, Tangerine Turuncu gibi toplam 10 adet renk seçeneği ile birlikte ülkemizin yollarını şenlendirecek gibi duruyor.

Superb Combi Scout, standart modele göre yerden 15 mm daha fazla sürüş yüksekliğine sahip. Otomobilin karakteristik tasarım detayları arasında gümüş rengi ön ve arka tampon koruyucuları, siyah plastik çamurluk kaplamaları, siyah eşikler, alüminyum görünümlü ayna kapakları, krom çerçeveli ön panjur ve 18 inç jantlar gibi özellikler bulunuyor. Tavan rayları ve cam çerçeveleri de krom kaplamalarıyla ön plana çıkıyor. Toplamda 4.8 metre uzunluğa, 1.8 metre genişliğe, 1.5 metre yüksekliğe ve 2.8 metre aks aralığına sahip Superb Combi Scout, 630 litrelik bagaj hacmine sahip. Arka koltuklar katlandığındaysa aracın bagaj hacmi 1.920 litreye çıkıyor. 

Skoda Superb Combi Scout Türkiye Fiyatı Açıklandı

Superb’in kendine has geniş ve konforlu kabini, Scout versiyonunda ahşap temalı kaplamalarla bütünleştiriliyor. Aracın Scout işlemeli koltukları ise, elektrikli olarak ayarlanabiliyor ve tercihe göre Alcantara veya deri kaplamalı olarak alınabiliyor.

Superb Combi Scout’ta, Sürüş Modu Yönetimi sayesinde, motorun karakteristiğini, elektronik yardımcıları ve denge kontrol sistemlerini Eco, Normal, Sport ve Kişiselleştirilebilir olmak üzere tercihinize göre ayarlayabilirsiniz. Adaptif hız sabitleyici, Ambiyans aydınlatma, elektrikli bagaj kapağı, kablosuz şarj, ısıtmalı sürücü koltuğu ve ısıtmalı direksiyon gibi bir çok özellik arabada bulunuyor. 

Motor Özellikleri 

İlk kez Scout versiyonuyla Türkiye’de satışa sunulan Superb Combi, 1.5 TSI ACT motorla 150 beygir gücü üreterek satışa sunuluyor. Model DSG şanzıman ile gücünü ön tekerleklere aktarıyor. 0-100 km/s hızlanmasını sadece 9.3 saniyede tamamlıyor ve 214 km/s maksimum hıza ulaşıyor.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir