Volkswagen Golf R 20 Years Özel Versiyonu – En Güçlü Golf R

Volkswagen Golf’ün en güçlü modeli olan Golf R serisi artık 20 yaşına girdi. 20. yaşı özel bir versiyon ile kutlamazsak olmaz değil mi? İşte karşınızda dünyanın en güçlü Golf R modeli, Golf R 20. Yıl ya da orijinal adıyla Volkswagen Golf R 20 Years !

Wolfsburg menşeli üretici, Golf R 20 Years isimli özel versiyonu 2023 yılının ortasına kadar üretecek. Model, serisinin en güçlü modeli olacak. 2 litrelik dört silindirli ve turbo beslemeli benzinli motordan 328 hp beygir güç üretebilecek. Normal Golf R’a göre model, 13 beygir daha fazla üretebiliyor. Model, gücünü 7 ileri DSG vasıtasıyla dört tekerleğe iletiyor. Araçta Akrapoviç titanyum spor egzoz sistemi bulunuyor. 0-100 km/h hızlanması da modelin 4.6 saniye olarak açıklandı.

Volkswagen Golf R 20 Years Özellikleri

Özel versiyon aynı zamanda Volkswagen’in Emotion Start adını verdiği teknolojisi ile geliyor. Bu seçenek aktif edildiğinde araç çalıştırılırken 2.500 devire ulaşarak çalışıyor. R-Performance ekipmanlarını standart olarak sunulacak. Ek olarak Special ve Drift isimli sürüş modları da araçta bulunuyor.

Kabin içinde ve dış tasarımında bolcana R ve 20. yıl logosu bulunuyor. İç mekanında nappa deriye sahip model karbon fiber detaylara da sahip. Bu model, gördüğünüz gibi mavi veya beyaz renkte tercih edilebiliyor. 19 inç alaşımlı jantların tasarımı da gövde rengine göre parlak siyah veya siyah-mavi kombinasyonuyla geliyor. Her iki seçenek de Michelin Pilot Sport Cup 2 lastiklere sahip.

Fiyatı ise henüz belli değil. Standart Golf R ülkemizde 1.538.100 TL fiyat etiketine sahip. 20 yıl modelinin fiyatını siz tahmin edin.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir