Samsung Game Tuner Servisi Hizmetten Çekiliyor

Samsung servislerinin kaderi bu diyebilirim. Bir anda büyük bir heyecanla ortaya çıkıyorlar. Belli bir süre sonra güncelleme almıyorlar ve ardından hizmet durduruluyor. Durdurulan Samsung hizmetleri kervanına şimdi de Samsung Game Tuner katılıyor.

Samsung Game Tuner Nedir ?

Akıllı cep telefonlarında mobil oyunların cihaz gücüne dayanmaya başladığı günlerde ortaya çıkan bu servis bence görevini başarılı bir şekilde yerine getiriyordu. Bu uygulama sayesinde cihazınızın tüm gücünü oyuna verebiliyordunuz. Bunun yanı sıra oyun kaydı ve anlık FPS gösterim özelliği de bu uygulama içerisinde mevcuttu.

Uygulama en son Aralık 2018 tarihinde güncellenmiş gözüküyor. Bunun üzerine bir güncelleme almayan uygulama hala Google Play Mağazası ve Samsung Uygulama Mağazası üzerinde kendisini gösteriyor.

Samsung game tuner elveda

Ancak Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre 30 Nisan 2020 sonrasında servis durdurulacakmış. Bu servisin yerini alacak servis Android 10 işletim sistemi ile birlikte cihazlara gelecekmiş. Oyun eklentileri ismindeki bu ayarlar Google Play Store veya herhangi bir mağaza üzerinden indirilemezken sadece cihazlara Android 10 güncellemesi ile gelecektir.

Bu şekilde bir servisin Samsung tarafından spesifik cihazlara değil de Google tarafından Android 10 işletim sistemini kullanan tüm cihazlara verilmesi daha iyi oldu. Ancak Android 10 olmayan cihazlar için bu tip bir servis ortaya çıkacak mı henüz bilinmiyor. Güzel ve işini gören bir servisten teşekkür ederiz Samsung Game Tuner yaptıkların için.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir