Huawei MatePad Pro Fiyatı Belli Oldu Satışa Çıktı

Şubat 2020 içerisinde Çin kökenli firmanın tanıtmış olduğu iyi özelliklere sahip olan tablet ülkemizde satışa sunuldu. Ülkemizde tabletin 5G destekli modeli değil de LTE destekli modeli satışa sunuldu. Bu tarz bir hamlede muhtemelen ülkemizde henüz 5G desteğinin olmamasının etkisi çok büyüktür. Huawei MatePad Pro fiyatı makul olarak ülkemizde tek renk seçeneğiyle gece yarısı grisi ile satışa sunuldu.

Huawei MatePad Pro Özellikleri

Ekran ve çerçeve oranı olarak iPad Pro’yu hedef alan tablet bilgisayar, 10.8 inç büyüklüğünde 2560×1600 piksel çözünürlükte 520 nit parlaklık sunan IPS ekrana sahip. Tablet gücünü tahmin edersiniz ki Kirin 990 mobil işlemcisinden alıyor. Cihazın arka tarafında 13 MP çözünürlükte ve ön tarafında 8 MP çözünürlükte kamera bizi karşılıyor.

Tablette Android bazlı EMUI 10 işletim sistemi bulunuyor ancak cihazda Google servisleri bulunmamaktadır. Bu servisleri siz bazı yollar ile cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Büyük boyutuna rağmen cihaz kablosuz şarj desteği ile geliyor. Kablosuz olarak 27W, kablolu olarak 40W hızlı şarj desteğine sahip olan cihazın bataryası 7250 mAh kapasitesindedir.

Huawei MatePad Pro Fiyatı

Tasarımsal açıdan cihaz ince ve kibar görünüyor. Tıpkı iPad Pro’da olduğu gibi cihaz için üretilmiş bir de özel kalem bulunmaktadır. Bu kalem ile cihaz üzerinde çok iyi çizimler oluşturabilirsiniz. Cihazın ülkemizde tavsiye edilen satış fiyatı 4.299 TL olarak belirlenmiştir.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir