iPhone SE Fiyatı Düşük Gelirli Ülkelerde Tercih Sebebi

Özelliklerine göre 400$ olan fiyatı ile gayet tercih edilebilir bir iPhone modeli olan iPhone SE 2020 ülkemizde bildiğiniz üzere 5.299 TL başlangıç fiyatına sahiptir. 400$’ın vergiler ile birlikte 5.299 TL gibi bir fiyata ulaşmasını saymazsak bence iPhone SE fiyatı ve özellikleri sayesinde bence tercih edilebilir bir akıllı cep telefonu modelidir.

iPhone SE Fiyatı Düşük Olsa da Çok Güçlü

Uzun süredir beklenen TouchID teknolojisine sahip eski tasarımda ancak son derece güçlü iPhone modeli Nisan 2020 içerisinde tanıtıldı. Donald Trump bile bu cihazın ortaya çıkmasını isteyen tweet atmıştı.

Covid-19 nedeniyle firmanın lansmanı geleneksel şekilde olmadığı için cihaz hakkında yöneticiler pek fikrini belli edememişti. Apple’ın 2020 ilk çeyrek mali raporunu açıklarken Tim Cook cihaz hakkındaki fikirlerini dile getirdi.

2020 yılının ilk 4 ayını firma 58.3 milyar dolarlık bir gelir ile kapatmış. Covid-19’a rağmen hiç de fena olmayan bu rakam firmayı da tatmin etmiştir diye düşünüyorum.

2020 iPhone SE fiyatının gayet makul olduğunu dile getiren Tim Cook, bu fiyatlardaki bir iPhone’un bir çok kişi cezbedeceğini söylüyor. Bu fiyat bandında Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonu almayı düşünen kullanıcıları iOS ile tanışmak isteyebileceklerini söylüyor. Aynı zamanda piyasada bulunan en hızlı Android işletim sistemli akıllı cep telefonundan bile çok daha hızlı olduğunu dile getirdi. A13 Bionic işlemci sayesinde söylediğinde haksız da sayılmaz. Özellikle düşük gelirli ülkelerde ve düşük gelirli aileler tarafından bu cihazın tercih edileceğini dile getirdi.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir