Saat Başı Ayakta Shogun – Bedelli Askerlik Günlükleri 5

Bedelli askerlik günlükleri 4 numaralı yazıda Buddy kavramının ne kadar önemli ve kutsal olduğu üzerinde durmuştum ve herkese umarım sizin gibi bir buddyniz olur diye bir iyi dilekte bulunmuştum. (İyi ya da kötü bir dilek olduğunu sizin kendiniz belirler). Buddy konusunda herkes benim gibi şanslı olmayabilir. Gece siz uyurken saat başı ayakta olan bir buddyniz olsun ister misiniz yani Shogun buddyniz olsun ister misiniz ?

Shogun’u size tanıtmak istiyorum. Kendisini 1 yazı ile tanıtmak kendisine karşı büyük bir haksızlık olur çünkü eşi benzeri olmayan iyi bir kardeşimizdir kendisi tıpkı tüm tertiplerim gibi…

Shogun ile ilgili bedelli askerlik günlükleri yazı serisinde eminim birden fazla yazı olacaktır ancak ben ilk yazısını yazmaya siz de okumaya başlayın istedim.

Adam Her Gece Saat Başı Ayakta Shogun

Kendisinin adını ve soyadını vermeyeceğim tüm bedelli günlükleri yazı serisinde ancak kendisinden diğer kardeşlerimizin takmış olduğu Shogun ismi ile söz edeceğim.

Siz gece saat kaçta uyanırsanız uyanın 7. koğuşta Shogun ayaktadır. Ya lavaboya kalkmıştır ya da komutanın yanına gidiyordur bir işi vardır. Ama bu işten ne sizin ne de başkasının haberi vardır. Bunu sadece Shogun’un buddysi bilir. Çünkü Shogun her hareket ettiğinde üst katta yatan buddysi uyanır. Shogun’u zapt etmek zordur öyle kolay kolay yatağında durmaz siz onu bağlasanız “Bi dur a… ko..ım” der kalkar gider. Ama kesin bu sondaki küfürü söyler çünkü bu küfür her cümlesinin sonunda vardır.

  • Shogun senin sözlüğünden bu küfürü çıkartsak tüm günün 3 cümleyle geçer.

Düşünsenize gece uyandınız ayakta birisi var koğuşun içinde ve etrafa bakınıyor. Diyelim ki Shogun kapıdan dışarı çıkacak, kendi yatağı ile kapı etrafında yürürken telefonunun ışığıyla yola bakıyor aynı zamanda bu güzergah üzerinde yatağı olanlara rahat vermiyor. Şöyle ki telefonun ışığını sizin yüzünüze tutuyor. Ne yapıyorsun birader dediklerinde de “Uyuyor musun ?” diye bakıyordum diye bir cevap veriyor. Gerçekten anlam veremediğimiz bir olay.

Bu konuyla ilgili Shogun’un buddysi ve Tugay (sahte isim) arasında geçen bir diyaloğu size aktarayım:

  • Gece 2’de uyanıyorum ayakta, gece 3’te uyanıyorum ayakta. Gece kaçta uyanırsam uyanayım ayakta….
  • Oğlum siz farkında değilsiniz bir de her gece sizi kontrol ediyor. Nefes alıyor musunuz diye
  • Kim oğlum bunun buddysi ?
  • Adanalı araba satıcısı
  • Allah sabır versin kardeş
  • Sorma birader elinden tutup yatağa yatırıyorum yine kalkıyor. Nereye gidiyorsun diyorum komutanın yanına özel bir işim var diyor.

Neyse ki koğuşumuzda hiç bir hırsızlık olayı olmadı sağolsun Shogun çok iyi bir özel güvenlik. Koğuşumuzun ayrıca her gece nöbetini tutardı. Teşekkürler Shogun sayende rahatça uyuyabildik. Tabi telefon ışığını gözüne tuttukların ve buddyin hariç…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir