Alcatel Movetime MT30 Kordon Problemi

Gelişen teknoloji ile birlikte ebeveyn ve çocuklar arasındaki ilişki için de çok güzel cihazlar piyasaya çıkıyor. Bu aralar akıllı saatler spor takibinin yanı sıra hat takılabilmesi ve GPS bazlı konum takibi sayesinde çocuklar için de üretilen bir cihaz oldu. Çocukların kolunda küçük bir halde bulundurulup aile ile iletişim sağlamaları ve konumlarının takip edilebilmeleri açısında benim pek içime sinmese de verimli olduğu söyleniyor. Piyasa üzerinde fiyat / performans karşılaştırması bazlı bakıldığı zaman en beğenilen çocuk akıllı saat modeli olan Alcatel Movetime MT30 kordon problemi ile gündemde.

Alcatel Movetime MT30 Kordon Çabuk Kopuyor

İnternet üzerinde kısa çaplı bir araştırma sonucu Türkiye’de çocuk akıllı saati konusunda en akla yatan modellerden birisi Alcatel Movetime MT30 olduğunu anlamak zor değil. Bunu anlamak için teknoloji bilgisi değil Google araması ve kullanıcı yorumlarını okumak yeterli oluyor. Movetime MT30, batarya ömrü ve özellikleri ile gönülleri feth ediyor. Ancak alan hemen hemen herkesin başına kordonun yırtılması problemi geliyor. Cihazın kordonu bildiğiniz plastik kordon. Üzerinde bir sensör yok. Bu tasarıma sahip bir cihazda tıpkı Apple Watch gibi kolay değişen kordonlar isterdim. Ancak marka kullanıcıları kendisine bağımlı bırakmak için o şekilde bir yol izlememiş. Kordonlar internet üzerinde de çabuk bulunmuyor.

Çocuklar gün içerisinde bizden çok daha hareketlidirler. Yaptıkları hızlı hareketler ve oynadıkları oyunlar nedeni ile saati çeşitli yerlere sürtebilirler. Canları sıkıldıkça saat kayışıyla da oynayabilirler. Bu durumda kayışın dayanıklı olmasını isterdim. Ancak firma üretmiş olduğu saatin kayışına hiç ekstra özen göstermemiş. Bununla beraber kayış değişimi için de kendisine bağımlı bırakmış.

İnternet üzerinde kayışların çabuk kopması ve yüksek kayış değişim ücretleri beni üzdü.

KAYNAK

2 thoughts on “Alcatel Movetime MT30 Kordon Problemi

  1. ürün kayışları çok çabuk kopuyor, genpa sayfasından stoğa girince haber vere üye olun oradan biraz daha ucuza alabilirsiniz (110 tl) bilgi vermek istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir