Buddy Ne Demek – Bedelli Askerlik Günlükleri 4

Buddy ne demek ilk önce bundan bahsedeyim. Sırada yanınızdaki kardeşiniz. Mıntıkada beraber söylendiğiniz kardeşiniz. Yatağı beraber düzelttiğiniz kardeşiniz. Kantinden hep bir şeyler aldığınız kardeşiniz. Silah taşırken silahınızı emanet ettiğiniz (namusunuzu) aynı zamanda sizden her zaman haberi olması gereken kişidir.

Buddy Ne Demek

Türkçe’ye dostum ve ahbapım olarak çevrilen bu kelime askerde sizin en iyi dostunuza her zaman yanınızda olacak kişiye söylediğiniz bir lakaptır. İlk gece herkes buddysi ile tanışmıştı ancak benim ranzamın altı boştu yani kimse yoktu.

Herkes yatağında buddysi ile sohbet ediyordu ki özellikle cam kenarında sanki yıllardır tanışıyormuş gibi bir izlenim vardı. Ancak benim sohbet edecek bir buddym bile yoktu.

Askere gelmeden önce de buddym kim olacak ya da nasıl birisi olacak diye çok düşünüyordum. Tüm askerlik dönemi boyunca yanımda olacak bu insanın psikopat veya değişik bir insan olmasını istemiyordum ki şansımıza bizim koğuşta böyle bir insan yoktu.

Benim ikinci gecemdi yani 2 Temmuz 2020 gecesi kamuflajları çıkartmış tam yatağa yatacakken tabi bu sırada her daim arabasının lastiğini parlatmayı seven kardeşlerimiz botlarını parlatıyordu. Ben de beyaz yakalı ex buddym ile sohbet ediyordum.

Koğuştan içeri bir anda 32 dişini de görebileceğimiz kadar gülen şen bir insan gelmişti. Kaya gibi zorluklara direnen (kendisi Hakkari’de zorunlu görevini yapıyor) aynı zamanda bir Ege insanı gibi şen olan buddym gelmişti.

Benim de artık bir buddyum vardı hoş geldin Horoz Buddy ! Hemen büyük bir sevinçle yarın yapması gerekenleri ona anlattım bazı kuralları ona söyledim ve artık bir buddym olduğu için mutluydum. Bana kaçak çay göndermeyi unutma buddy !

Diyeceğim o ki siz d esizden sonra aranıza katılan arkadaşlarınıza neler yapmaları gerektiği hakkında bilgi verin. Hem onlar neyin ne olacağını bilemezler hem de askerde ben yoktur biz vardır. Onların yapacağı hatalardan siz de ceza alırsınız.

Askere gidecek herkese tek dileğim şudur:

Umarım kendiniz gibi bir buddyniz olur !

İyi ki seni tanımışım badi !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir