Renault Clio RS Line 200 Adet Türkiye’ye Geldi

Bu gün Ren-Ser Otomotiv’e uğraşmış olduğumda Yeni Renault Clio ile ilgilenerek yeni aracı kısa bir arama fırsatı buldum. Bu sırada showroom içerisinde 1 adet Yeni Renault Clio görmüştüm. Bu arabanın paketi RS Line’dı. Bu pakette Renault Clioların Türkiye’de 200 adet olduğunu öğrendim ve bu araç aslında sınırlı adet gelmiş gayet özel bir otomobildi. Renault Clio RS Line 200 adet olan sınırlı bir otomobildi.

Renault Clio RS Line

Bu özel arabanın bir tanesi de showroomda bulunuyordu. İlk partide bu araç 200 adet geldi ancak sonraki partilerde devamı gelir mi bilinmez. İlk satılan 200 aracın da artık sahipleri vardı maalesef bu güzel arabayı şimdilik satın alamazdınız.

Görmüş olduğum Renault Clio RS Line paket turuncu renkteydi ki bu da arabanın lansman renginin tam kendisiydi. Bu kasa bir Clio almak istesem almayı düşüneceğim renktir kendileri. Sorduğumda bu renkten en full paket ellerinde kalmadığını bu ay sonuna kadar veremeyeceklerini ancak gri renkte bir aracı verebileceklerini dile getirdiler.

RS Line paket adından da anlaşılacağı üzere arabaya sportif bir görünüm katması açısından bazı tasarımsal değişikliklere daha doğrusu aksesurlara sahipti. Diğer markalarda olduğu gibi Renault’da da RS kısaltmasının Rally Sport olduğunu düşünüyorum.

Clio RS Line‘da diğer Renault Cliolar’dan farklı olarak Formula 1 tipi ön tampon, arı peteğini andıran ön ızgara, 17″ R.S. Line elmas kesim alüminyum alaşım jantlar, difüzörlü arka tampon ve krom kaplamalı egzoz çıkışı bulunmaktadır.

Arabanın içerisine baktığımızdaysa güçlendirilmiş yan destekli sportif koltuklar, çift elmas logolu sportif deri direksiyon, alüminyum pedallar, çarpıcı kırmızı çizgilerle pekiştirilmiş ön panel ve emniyet kemerleri bulunmaktadır.

Icon versiyonu motor seçeneklerine sahip olan paket donanım seçenekleri açısından Icon paket ile benzerlik göstermektedir. RS Line logosu ve aksesuarları ile araba kendisine baktırıyor olsa da maalesef şu anda satın alamayacağınız bir arabadır.

Tabi sanayide ya da kendi servisinde aksesuarlar ile arabayı RS Line donanıma çevirmek elinizde diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir