iPhone Virüs Bulaşır mı? iPhone Ele Geçirildi ve Virüs Bulaştı

Apple iPhone piyasada bulunan Android cihazlardan çok daha güvenli diyoruz. Ancak bu iPhone’u yenilmez yapmıyor. iPhone hacklenir mi diye sorarsanız buna cevabım kesinlikle evet olur. Eğer hacklenemiyor olsa jailbreak bu cihazlara nasıl yapılıyor diye size sorarım. iPhone’a virüs bulaşır mı? Evet, iPhone virüs bulaşır ama internetteki iPhoneunuz Ele Geçirildi veya iPhoneunuza virüs bulaştı uyarılarının %99’unun da bir yalan olduğunu size söylemek isterim.

iPhone’un Ele Geçirildiğine Dair Mesajlar

Telefonunuzun pil sağlığı çok düşmemesine rağmen pil tüketimi normalden fazla mı geliyor? Ancak lütfen şunun bilincinde olun: Gerçekten telefonunuzun şarjı normale göre fazla mı hızlı gidiyor yoksa bu biraz psikolojik mi? 15-20 dakikalık farklardan bahsetmiyorum saatlik farklardan bahsediyoruz. Aynı zamanda telefon boştayken gereksiz yere çok ısınıyorsa bu da bir işaret olabilir.

iPhone’da tanımadığınız uygulamalar kendiliğinden beliriyor mu? Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı menüsünü açtığınızda karşınıza çıkan listede tanımadığınız uygulamaları görüyor musunuz? Eğer görüyorsanız telefonunuz ele geçirilmiş ve siz farkında olmadan sizin adınıza çeşitli uygulamalar iPhone’a indiriliyor ve bu uygulamalar cihazınızın kaynaklarını kullanıyor olabilir. Burada gördüğünüz ve tanımadığınız uygulamaları kesinlikle silmenizi öneririm.

iPhone Virüs

iPhone’da sıradışı bir ağ trafiği bulunuyor mu? Bunun anlamanın bir yolu Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri Kullanım listesini gözlemlemektir. Bu listede tanımadığınız bir uygulama var mı? Varsa bu uygulamayı iPhone’unuzdan silmenizi öneririm.

Mesajlar uygulamasında sizin bilginiz dahilinde olmayan mesajlar var mı? Bu demek oluyor ki iPhone sizden gizli birilerine mesaj gönderip faturanıza yansıyacak üzücü masraflar çıkartmanın peşinde.

Takvimde çok farklı etkinlikler gördüyseniz cihazınızda spam içerikli bildirimler olacaktır. Bunu temizleyebilmek için iPhone’daki Takvim uygulamasını açın. Takvimler’e basın ve burada bilmediğiniz takvim üyeliklerini silin veya gizleyin. Bu takvim listeleri yüzünden takvim uygulamanız size sürekli reklam içerikli bildirimler verebilir.

İnternette dolanırken iPhone’unuza Virüs Bulaşmış veya iPhone’unuz ele geçirildi gibi uyarılar görüyorsanız bunları dikkate almayın ve sekmeyi kapatın.

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir