Oyun Fiyatları Aldı Başını Gidiyor Sonu Ne Olacak ?

Günümüz dünyasında oyun konsollarının fiyatları zaten bir hayli arttı. Artan bu fiyatların yanında oyun fiyatları da aldı başını gidiyor. Ben bu yazıda oyun konsollarının fiyatlarını konuşmayacağım. Yeni oyun konsollarının çok pahalı olacağı ve beklentileri beklemeyeceğini Sony PlayStation 5 hakkında konuştuğum videoda dile getirmiştim.

Bu yazıda bilgisayar için artan oyun fiyatlarını ele alacağım. Ülkemizde oyun konsolları ve türevlerine yapılan bir vergi artışı var. Bunun inkar edemeyiz resmi olarak bu zam geldi. Evet, bu zamın oyun fiyatlarındaki artışta bir parmağı şüphesiz var.

Aynı zamanda Amerikan Doları ve Euro karşısında Türk Lirası bir hayli değer kaybetti son 3 yılda bunun da ister istemez oyun fiyatlarında yaklaşık 5 6 kat gibi bir artış yaşanmasında parmağı var.

Tüm bunlarla beraber ülke dışında da oyun fiyatları artıyor. Eskiden yeni ve büyük oyunlar 20 – 30 $ gibi bir fiyatla raflarda yerini alıyordu. Artık oyunlar 50 – 60 $ gibi fiyatlarla satışa başlıyorlar. Yani oyun fiyatları sadece ülkemizde değil tüm dünyada artıyor.

Evet, dünyada 2 kat artıyor ise ülkemizde 4 – 5 kat artıyor onu inkar edemem. Ancak oyun geliştiricisi firmaların izlemiş olduğu bu politika hiç hoşuma gitmiyor. Bu gidişle iyi bir oyuna 100 $ vermemizi isteyecekler ki bunu vermek hiç akıl karı değil. Hangi bilgisayar oyunu beni 500 TL’lik eğlendirecek ki ?

Bir de verdiğimiz bu para ile kalmıyoruz. Oyunlar için ilerleyen günlerde genişletme paketleri, haritalar, karakterler ya da modlar satın alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir