Alcoa Jant Nedir ? Alcoa Jant Farkı Nedir ?

Büyük taşıt yani kamyon, tır, otobüs ve minibüs kullanıcılarının elde etmek istediği ve farkını çok iyi bildiği Alcoa jant nedir ve Alcoa jant farkı nelerdir ?

Alcoa Jant Nedir ?

Alcoa jant ticari araçlarda bence en iyi jantlardan birisidir. Alüminyum teknolojisini kullanarak ticari araçların en iyi jantlardır.

Alcoa Jant Farkı Nedir ?

Alcoa Jantlar yapısı gereği diğer jantlardan 20 – 25 kilogram daha hafiftir. Bir ticari araçta 6 lastik olduğunu düşünürsek 6 * 20 = 120 kilogramlık bir fark oluşturmaktadır. Bu da ticari araçlarda kullanıcıya daha fazla yükleme kapasitesi sağlıyor ki her ticari araç sahibi yasal olarak daha fazla yükleme isterler.

Alcoa jantların yuvarlanma direncinin az olması yakıt tüketiminde yüzde 1.8’e varan oranda bir ekonomi sağlıyor. Ayrıca lastik ömrü yüzde 30’lara varan oranda artırıyor. Bunun en büyük sebebi diğer jantlara göre ortalama 22 derece daha soğuk çalışmasıdır. Zaman zaman 30 dereceyi bulan bu ısılar sayesinde aracın frenleri de daha geç ısınıyor.

Alcoa Jant Siyah Etiket

Siyah etiketli jantlar herhangi bir bakım gerektirmemektedir. PH’ı düzgün bir sabunlu su ile silip kurulamak gayet yeterlidir.

Alcoa Jant Mavi Etiket

Bu jant tiplerinde kenar düzleştirmesi ve keskinleştirmeleri zaman zaman yapılması gerekmektedir.

Eure Truck Simulator oynuyorsanız da Alcoa jant tırınıza takmanızı öneririm. Eğer yoksa bunun için internetten mod yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir