Nissan Navara SL Warrior – Japon Arazi Savaşçısı Tanıtıldı

Nissan pickup modellerinin offroad performansları zaten biliniyor. Bu offroad performansını bir adım yukarı taşıyacak Nissan harici firmaların da desteği ile oluşturulan Nissan Navara SL Warrior tanıtıldı.

Bu savaşçı, Nissan ve Premcar mühendislik firmasının ortaklaşa çalışması sonucu ortaya çıkabilmiştir. 190 beygir güç ve 450 nm tork üreten 2.3 litrelik çift turbolu dizel motor Navara SL Warrior’da bulunuyor. Söylemeye gerek yok ama tabiki de 4 tekerlekten çekiş sistemi bulunuyor.

Nissan Navara SL Warrior Özellikleri

Modifiyeli Nissan navara

17 inçlik Cooper Discoverer All Terrain AT3 lastiklerle ilerleyen savaşçı, LED ışık çubukları ve çekme çubukları ile dikkat çekiyor. Araçtaki süspansiyonların baştan aşağıya yenilendiği söyleniyor. Normal bir Nissan Navara’ya göre 40 milimetre daha uzun olan savaşçı, toplamda yernden 26 santimetre yükseklikte. Arabadaki değişiklikler ile modeli yaklaşma açısı 32 dereceden 36 dereceye çıkartılmış.

Akıllı ileri çarpışma uyarısı, akıllı acil frenleme ve sürücü uyarısını gibi özellikler de araçta bulunuyor.

Bu canavarın 6 ileri manuel şanzmanlı seçeneği 40.413$ ve 7 ileri otomatik şanzımana sahip versiyonu ise 42.155$’a satın alınabiliyor. Tabi ülkemize gelmesi mi? Nasip diyelim.

Özel Nissan navara

Ülkemizde bu modelin aksesuarlarını takarak Navaraları bu hale çevirenleri görebiliriz. Tabi aksesuarların orijinalleri olmasa da yan sanayilerini takmak mümkün olur. Herkes dış görüntüdeki aksesuarları takarken süspansiyonları yenilemeyi unutmaz umarım. Raptorları parçalayacak kadar vahşi olabilmiş mi? Bunu testler gösterecek ancak bence hayır !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir